Hamis navigációs szoftvert futtató készülékeket foglaltak le
Több ezer hamis Nav N Go iGO 8 szoftverrel felszerelt GPS készüléket foglalt le a spanyol rendőrség a szeptember közepén tartott „Operación Satélite” elnevezésű művelet során. A spanyol cég a legnagyobb üzlethálózatoknak is forgalmazta a feltört szoftvert futtató készülékeket.
Közel 4500 készüléket foglalt le a madridi rendőrség a szeptember 15-én elindított „Operación Satélite” elnevezésű művelet keretében. Az IPR Consulting és az SNB-REACT nemzetközi márkavédelmi szervezettel végrehajtott közös akció során egy embert letartóztattak, további két személyt pedig eljárás alá vontak. A spanyol rendőrség Madridban és több kisebb településen is, a kereskedői csoport közvetlen címein, kapcsolódó cégeik székhelyein valamint a jelentősebb forgalmazási pontokon tartott házkutatást.
A készülékeket forgalmazó spanyol cég i-Big Cuore és i-Route elnevezésű, olcsó, kínai gyártmányú PNA készülékeinek dobozán feltüntette, hogy az eszköz Nav N Go iGO 8 szoftvert futtat, a készüléken azonban nem a szoftver jogtiszta változatát, hanem egy kalózpéldányt helyeztek el. Az egyik házkutatási helyszínen a készülékeken kívül több száz üres dobozt is lefoglaltak, amelyeken a cég védjegyeit illetéktelenül használták fel.
A szóban forgó készülék birtoklása és forgalmazása törvénybe ütközik. Az ügynek számos károsultja lehet, hiszen sokan úgy hihették, hogy az üzletekben forgalmazott GPS készülékeket eredeti szoftverrel vásárolták meg. A kalózpéldányokkal azonban nincsen lehetőségük igénybe venni a szoftvertámogatási és térképfrissítési szolgáltatásokat.
Az IPR Consulting, mint a Nav N Go Kft. márkavédelmi képviselete ezúton hívja fel a kereskedők figyelmét, hogy amennyiben i-Big Cuore és i-Route GPS készülékeket vásároltak Nav N Go iGO 8, iGO primo vagy iGO amigo szoftverekkel, haladéktalanul értesítsék erről az IPR Consulting budapesti irodáját emailben, és/vagy a madridi rendőrséget, a jogsértő termékeket pedig szolgáltassák be. Spanyolországra vonatkozó információkat az SNB-REACT helyi irodájában kérhetnek .
Hogyan ellenőrizhető, hogy a vásárolt iGO szoftver eredeti-e?
Az IPR Consulting azt javasolja a felhasználóknak, hogy a vásárlás előtt kérjék a szoftverek eredetiségének bizonyítását, illetve – ha az sehol nincs feltüntetve – kérdezzenek rá, milyen szoftverrel kínálják a készüléket.
A terméktámogatási lehetőségeket és egyben szoftverük eredetiségét a cég weboldalán is ellenőrizhetik a vásárlók, ahol a készüléket csatlakoztatva a rendszer megállapítja, eredeti-e a beszerzett iGO navigációs szoftver. A szoftverhamisítás gyanúját, közvetlenül a márkavédelmi képviseletnek lehet bejelenteni a +36 20 989 7705 telefonszámon vagy a budapesti iroda email címén.