Dobozi István: Protekcionista lesz-e Biden?
Trumpnak Amerika volt az első - az új elnök sem mond mást, csak udvariasabban.
Trumpnak Amerika volt az első - az új elnök sem mond mást, csak udvariasabban.
"America is back" - Joe Biden új külpolitikai doktrínát hirdetett meg. Ám lehet-e újra ugyanabba a folyóba lépni? És hogyan tudna sikeres lenni a világpolitikai porondra ismét aktív szereplőként visszatérő Egyesült Államok? Milyen új helyzethez kell alkalmazkodnia? Vélemény.
Amerikában élve a napokban több interjút adtam a magyar rádióadóknak az itt váratlanul berobbant társadalmi feszültségről és zavargásokról, amelyeket egyesek „színes forradalomnak”, Amerika „arab tavaszának” vagy „bimbózó polgárháborújának” is neveztek.
A 2,2 billió dollárnyi hatalmas mentőcsomag harmada közvetlen, ingyenes pénzátutalás minden állampolgárnak és jogosult kisvállalkozónak. Alábbi írásában a Világbank volt vezető munkatársa segít megérteni a több szempontból is példátlan amerikai válsághelyzetet.
A címben tett állításra egyre több példát szolgáltat a politika az Egyesült Államokban - állítja véleményszerzőnk, a Világbank volt közgazdásza.
Kormányozható lesz-e Amerika a következő két évben vagy a politikai bénultság lesz úrrá Washingtonon? Vélemény.
Amerikát mindenekelőtt a különutasnak tartott orosz vonal nyugtalanítja, és itt várnak irányváltozást. Vélemény.
Az amerikai elnök büszke saját, tudatos kiszámíthatatlanságára. Vélemény.
A fegyvertartás terén Amerika képtelen megtalálni az egyensúlyt az egyéni szabadságjog és a közbiztonság között. Vélemény.
Trump adóreformjának nemzetközi hatásairól Dobozi István, a Világbank volt munkatársa írt a HVG-nek.
Trump nagyot hibázik, amikor maga ellen hangolja azokat a republikánus honatyákat, akiknek aktív támogatása nélkül béna kacsa marad a törvényhozásban.
Nem szabad aktuálpolitikai slágertémává süllyeszteni a magyar euróbevezetést. Vélemény.