Nem fekete-fehér történet: a szereplők bőrszíne miatt került össztűz alá a Netflix sikersorozata
A szereposztók döntéseit történelmi tények is erősítik, de mégsem elégedett mindenki. Sőt nem várt irányból is támadják a sorozatot.
A szereposztók döntéseit történelmi tények is erősítik, de mégsem elégedett mindenki. Sőt nem várt irányból is támadják a sorozatot.
A parfümök mellett a munkahelyi konfliktusokról, vásárlásösztönzésről vagy családtervezésről is szól a szagok tudománya. A Stockholmi Egyetem kutatása szerint a szagok iránti toleranciából a politikai elköteleződésre is következtetni lehet.
A tömeges koronavírus-oltások közben időnként előforduló mellékhatás, az anafilaxia szerencsére egyszerűen kezelhető, ha felkészülnek rá.
Csak a szocdem kormány ad ingyen antibébi-pirulát – A német újraegyesítésről szóló Eljött a paradicsom című sorozatunk következő darabja.
Amit szokni kell: keletnémetek a nyugati sportklubokban és a hadseregben. – A német újraegyesítésről szóló Eljött a paradicsom című sorozatunk következő darabja.
Már nincsenek keletnémetek, de mégis vannak. – Eljött a paradicsom című sorozatunk következő darabja.
Az idei év új kihívásai mindenkinek feladták a leckét: gép és ember is hibázott. Összegyűjtöttük 2020 legszórakoztatóbb bakijait a tudomány és a technológia területéről.
Migránsok is fejlesztették az oltóanyagot. Nyugaton nem bíztak az orosz vakcinában. A világjárvány miatt világméretű volt a tudományos együttműködés. Történet a gyermekbénulás éveiből.
Egyelőre kétséges, milyen eljárásokkal lehet kiűzni a vírust a zárt helyekről. Többé-kevésbé tudományos ötletek és próbálkozások vannak tantermi, munkahelyi környezetben, repülőkön, sőt még futballstadionokban is.
57 év után újra demokratikusan választott össznémet parlament ülésezik Berlinben, a vezérgondolat: európai Németország. – Eljött a paradicsom című sorozatunk következő darabja.
Nem csak karácsonykor fontos, hogy ne árasszon el mindent a csomagolási hulladék.
Szegfűszeg és kapor is kell hozzá – két összetevő, amit nem mindenkinek jutna eszébe ugyanabba az ételbe rakni. Szalay Kristóf egészségügyi mérnök sem gondolt erre, amíg meg nem ismerkedett a borscs receptjével. És amikor ezt a példát hozza fel, már maga is sejti, hogy cikkünk ezzel fog kezdődni. Innentől már csak bonyolultabb lesz, hiszen a Turbine azzal foglalkozik, hogy emberi sejteket szimuláljon számítógépben, és így jusson el a mostaninál több és jobb rákgyógyszerhez.