Kovács Miklós, az Önkormányzati Minisztérium turisztikai...
Kovács Miklós, az Önkormányzati Minisztérium turisztikai szakállamtitkára az aláírás kapcsán hangsúlyozta: a turizmus stratégia három évvel ezelőtti elfogadásakor is az volt a cél, hogy az ország gazdaságának, versenyképességének növelése érdekében a lehető legtöbb uniós támogatást nyerje el. Fontosnak nevezte, hogy a programban foglaltak szerint a 14 hazai gyógyfürdő fejlesztése egymást kiegészítve valósuljon meg.
Suchman Tamás, a Balaton Fejlesztési Tanács elnöke arra utalt, hogy történelmi távlatokban is azok tudtak leghamarabb kilábalni a válságokból, akik a pénzügyi, gazdasági nehézségek ellenére beruházásokat indítottak. Megítélése szerint a magyar kormány is jól reagált az egész világot érintő válságra, amikor a fejlesztések folytatása mellett foglalt állást.
Bejelentette, hogy a három érintett megyét bevonva bizottság alakult, amelynek célja a Balaton térségét a világörökség részéve tenni. A cím elnyerésére Hévíznek és a badacsonyi vulkáni tanúhegyeknek van elsőként esélye, de meg kell még győzni a települési vezetőket arról, hogy mindez előnyökkel jár.
Vértes Árpád polgármester úgy fogalmazott: soha ekkora összeget nem nyert még Hévíz, és nemcsak a városé, hanem országos érdek a fürdőfejlesztés a nemzeti kincsnek számító tó környezetében.
A nemzetközi gyógyhely egészségturisztikai fejlesztését az Új Magyarország Fejlesztési Terv Nyugat-dunántúli Operatív Programjából nyert közel 1,5 milliárd forintos támogatást, a fennmaradó részt a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház Kht. fejlesztési hitelből finanszírozza. A kiemelt projekt összesen 5 milliárd forintos fejlesztése 2009 elején indul és várhatóan 2011-ben fejeződik be.
A tervek szerint korszerű, a nemzetközi szakmai elvárásoknak és a piaci igényeknek is megfelelő gyógyturisztikai központ jön létre. Az új fürdőház és terápiás centrum leendő szolgáltatásai és kínálata a meglévő vendégkör megőrzése mellett új célcsoportok megnyerését is célozza.
Az eddigi 600 dolgozó foglalkoztatása mellett 84 új munkahelyet is teremtő beruházás jóvoltából teljesen megújul a fürdőhöz kapcsolódó infrastruktúra, a fogadócsarnok, a fedett fürdő és a téli fürdő épülete. A gyógyfürdő nyolc medencével, köztük élmény- és úszómedencével bővül, de felújítják a meglévő medencéket is.
A felújítandó terápiás centrumban 15 korszerűsített és 14 új terápiával, a fürdőházban pedig 14 féle új wellness szolgáltatással várják a vendégeket. Akadálymentesítik a komplexum teljes területét, de olyan új medence is épül, amely kifejezetten a mozgáskorlátozottak igényeit szolgálja.
A gyógyfürdő mintegy 25 százalékos forgalomnövekedésre számít az átalakítások eredményeként, a terápiás központban legalább 50 százalékkal több vendégre számítanak, vagyis 2012-re 800 ezer vendéget és 700 ezer terápiás kezelést tervez az intézmény.
MTI