Kult hvg.hu 2017. április. 29. 09:20

Átléptek az MTA elnökén

Lovász László beszélt Palkovics Lászlóval, Balog Zoltánnal és Liviu Mateijel, a CEU rektorhelyettesével is az egyetemről, de miután megalkották a törvényt, kiszállt az ügyből.

A CEU fontos tudományos centrum, jó lenne a többi magyar egyetemet is erre a szintre felhozni, mondta Lovász László, az MTA elnöke a Népszavának adott interjújában. Hozzátette: nem arról van szó, hogy az állam a CEU-nak több pénzt juttat, mint a többi egyetemnek, hiszen „a CEU nem a magyar adófizetők pénzéből él".

Arra a kérdésre, hogy miként történt a kormány és a CEU közti, általa felajánlott közvetítés, az MTA elnöke azt a választ adta: „beszéltem Palkovics László államtitkár úrral, Balog Zoltán miniszter úrral és Liviu Mateijel, a CEU rektorhelyettesével is. A törvény megalkotása után változott a helyzet, azóta személyesen nem vettem részt az ügyben.”

A megoldást firtató kérdésre az MTA elnöke hárított: „a nemzetközi jogi-politikai vonatkozásokba az Akadémia nem szól bele.”  

Áder János köztársasági elnöknek írt nyílt levelére is csak annyi volt a reakció, hogy „megbeszéltük, hogy találkozunk ez ügyben”.

Az MTA elnöki posztjáért ismét induló matematikus kifejtette: A társadalmi problémákra nyitott, a női kutatók és a fiatal tudósok érdekeit szem előtt tartó Akadémiát szeretne.

MTI / Mohai Balázs
Itthon Iványi Blanka 2024. november. 29. 10:27

A magyarokat még mindig az alacsony fizetések aggasztják, nem az LMBTQ – elkészült Magyarország 2024-es problématérképe

A kormánypárti szavazókat a megélhetési gondok, a Tisza Párt táborát a korrupció aggasztja a legjobban az ország gondjai közül. Az akkumulátor gyárakat már égetőbb problémának látják a magyarok, mint az orosz befolyást vagy az LMBTQ ügyeket. A Policy Solutions felméréséből kiderül, mi aggasztotta leginkább a magyarokat 2024 őszén.