A 2. Magyar Filmhéten már díjakat is osztottak, így ez volt az első alkalom, hogy a Filmalap-érában szakmai elismerést kaptak az alkotók. A Saul fia az alkotók kérésére nem indult a versenyben, így a nagy esélyesnek a legtöbb kategóriában jelölt Liza, a rókatündér számított a Magyar Filmdíjakra. Végül az Liza és a Félvilág nyerte agyon magát a gálán, amelynek legszebb pillanata mégis az volt, amikor Röhrig Géza és Törőcsik Mari ölelkezett a színpadon.
Az hamar kiderült az első Magyar Filmdíj gáláján, (mely a második Magyar Filmhét záróeseménye volt), hogy mind a szervezőknek, mind az alkotóknak bele kell még tanulniuk a magyar Oscar-hangulatba. A szervezők szándéka szerint ugyanis ez az esemény sok mindenben a tengerentúli sztárparádét kell idéznie. Ezért volt a díjátadó előtt ötös jelölt lista minden kategóriában, és ezért hajazott a gála is több elemében az egy héttel ezelőtti Oscarra.
Azonban volt olyan díjazott, aki beszéd helyett elrohant a színpadról, de az is elég komikus volt, hogy a díjat átadók eléggé megszenvedtek a győztesek nevét tartalmazó boríték kibontásával. Mint ahogy az is elsőre talán furcsán hangzott a díjazottaktól, hogy "köszönöm az Akadémiának", de ahogy arról Szász Attila, a Félvilág rendezője beszélt, nem árt bevezetni ezt a formulát. Utalva ezzel arra, hogy most első ízben ítélte oda szavazással a díjakat a Magyar Filmakadémia (amelynek szerepével ebben a cikkünkben foglalkoztunk korábban). Végül azért a többség nem jött zavarba a köszönőbeszédektől és még egy-két fotóra is pózolt az Oscar-figurát idéző, de egy filmtekercset feltartó szoborral.
A Saul fia alkotói különdíjban részesültek, Nemes Jeles László pedig beszédében elmondta, hogy a díjátadókról Magyarországra érve egyből az jutott eszébe, amikor még 2003-ban visszatért Párizsból, és ismeretlenként elkezdett kisfilmeken dolgozni.
A gála legszebb momentuma viszont az volt, amikor Törőcsik Mari tűnt fel a színpadon egy Körhinta-részlet előadása közben, majs elmondta, hogy az Eszmélet című filmben együtt játszott az akkor még nagyon fiatalRöhrig Gézával. Röhrig ezután gyorsan a színpadra sietett, ahol nagy öleléssel köszöntötte a legendás színésznőt.
A díjazottak listája: (A mi díjazottjainkról itt olvashat)
Legjobb női mellékszereplő: Csákányi Eszter, Utóélet (Interjúnk Csákányi Eszterrel)
(Korábbi írásunkat a filmről itt olvashatja.)
Legjobb férfi mellékszereplő: Kulka János (Félvilág)
Legjobb smink fodrász, maszkmester: Liza, a rókatündér
(Korábbi írásunkat a filmről itt olvashatja.)
Legjobb díszlet/ látvány és jelmez: Liza, a rókatündér
Legjobb hangmester: Balázs Gábor
Legjobb zeneszerző: Csengery Dániel ésTövisházi Ambrus, Liza a rókatündér (Interjúnk Tövisházi Ambrussal)
Legjobb vágó: Czakó Judit, Liza, a rókatündér
Legjobb ismeretterjesztő film: Vad Kunság
Legjobb animációs film: Kojot és a Szikla, rendező: Gauder Áron
Legjobb kisjátékfilm: Betonzaj, rendező: Kovács István
Legjobb dokumentumfilm: Drifter
Legjobb tv-játékfilm: Félvilág
Legjobb operatőr: Nagy András, Félvilág
Legjobb forgatòkönyv: Köbli Norbert, Félvilág (Interjúnk Köbli Norberttel)
Legjobb női főszereplő: Balsai Móni, Liza, a rókatündér
Legjobb férfi főszereplő: ifj. Vidnyánszky Attila, Veszettek
(Korábbi írásunkat a filmről itt olvashatja.)
Legjobb rendező: Ujj Mészáros Károly, Liza, a rókatündér (Interjúnk a rendezővel)
Legjobb nagyjátékfilm: Liza, a rókatündér