Ha már végigdőzsöltük Budapest összes Sohónak nevezett negyedét, és viszket a szemünk az "elegáns" diszkókba és kocsmatúrákba fulladó programajánlatoktól, akkor is van kiút. Mit csináljunk éjszaka Budapesten, ha mozdulnánk, de fáraszt a hétköznapi? Tippek.
1. Vizes blokk
Budapest több fürdőjében is van lehetőség az éjszakai élvezetekre. A legstabilabb a Rudas ajánlata, ahol ősztől minden pénteken hajnali négyig használhatjuk a gőzfürdőt és az uszodát is.
A Széchenyi Fürdő az általuk hungarikumként aposztrofált vizes partikkal hoz pluszt az éjszakai életbe. Legközelebb szeptember 8-ra ígérnek zenés éjszakai fürdőzést. Újdonság, hogy idén az elektronikus zene mellett a popot és a dance-t is beengedték a rendezvényeikre.
Ha víz-közeli élményre vágyunk, éjjel is elmehetünk hajókázni a Dunára. Ennek vannak anyagilag befogadható és a pofátlanság határát bőven megugró variációi is. Ha például kettesben, teljes exkluzivitásban szeretnénk nekivágni a folyónak, és közben még meg is vacsoráznák, az 155 ezer forintunkba kerül. Ha viszont másokat is megtűrünk magunk mellett, és megelégszünk egy itallal, akkor 3-4 ezer forintból megússzuk a romantikát.
2. Mozdulj!
Ha a dartson, a billiárdon és a csocsón túl valamivel több testmozgást szeretnénk belevinni az éjszakába, beugorhatunk a VII. kerületi Fogasházba, vagy a IX. kerületi Tündérgyárba is egy pár menet pingpongra. (Vigyázat, ha nem vagyunk elég technikásak, vagy elég józanok, a labda könnyen az alagsorban landol. Ez véresen komoly tapasztalat.) Alternatív sportolási lehetőséget a VI. kerületi AnKert is kínál homokos strandfoci-pályájával, pszeudo-tengerparti miliővel.
Ennél még több izzadást nyújthatnak a Gilda Max éjjel-nappal nyitva tartó edzőtermei, ahol ősztől éjszakánként élő DJ-kel is erősítenek, az igen sokat sejtető Boogie Nights fedőnév alatt. A Szecskához hasonlóan itt is a house, a techno, a minimal és a dance kap teret, pedig mi már elképzeltük, milyen lehet gyúrni egy kis chill-outra.
Tavaly január óta a közvilágítás mellett LED-világítást kapott a margitszigeti futókör, ezért ha van bátorságunk, éjszaka is elindulhatunk kocogni stresszoldásként. Alternatívaként pedig még mindig ott van a Duna-part.
3. Bringázz az éjszakába!
Ha már mozgás, a Cruise All Night Budapest csapata ötvözi a bringás kultúrát a városnéző túrák világával, és útikönyveken kívül eső sztorikkal dobja fel a Pestre és Budára szervezett többórás éjjeli tekeréseket.
Már annak is van valami izgalmas osztálykirándulás-hangulata, ahogy gyülekezik a csapat, és kóstolgatjuk az ismeretlen kerékpárokat. Aztán végighajtunk a meleg prostituáltak legforgalmasabb negyedén, összeszámoljuk, hány parlament is van valójában a Kossuth téren, megfejtjük, mi köze Peter Falknak Falk Miksához, felelevenítjük az őszödi beszéd kiváltotta eseményeket, és azt is megtudjuk, melyik a legtöbbet megrongált szobor Pesten.
4. Ruhatuning
Ha kiment a lábunkból a bugi, és túl vagyunk a hatodik korsó sörön is, éjjel is elindulhatunk felturbózni a ruhatárunkat, vagy - ha már szó esett az éjszakai tekerésről - a biciklinket.
A Corvintetőn este nyolctól hajnalig nyitva találjuk az Égboltot, ahol elsősorban bemutatkozó tervezők munkáihoz juthatunk hozzá, legyen szó pólókról, ruhákról, vagy ékszerekről. Ugyanitt a hátsó traktusban találunk egy egyedi turit is. Az elv itt annyi: annyi ruhát vihetsz haza, amennyit beviszel, viszont van egy 500 forintos beugró, amit lefogyaszthatsz a pultban.
A Szimpla Kert nemrég nyílt Bringapincéjének is éjszakabarát a nyitva tartása. A Hétkerékben éjfélig válogathatunk a ruhák és kiegészítők között. Sőt, a helyszínen bringát lehet bérelni – kerületi lakosoknak 500 forintért, akár gyereküléssel is. (A Kazinczy utca 12-ben működik a bringakölcsönző és szervíz, a 7-ben pedig hazai tervezők bringás cuccainak mintaboltja.)
5. Enni kell
Az éjszakai utcákat járva olykor életmentő lehet egy-egy gasztro-oázis. Mindenki másra esküszik, de vannak közös nevezők. Ilyen a Szeráj, a szinte mindig zsúfolt török gyorsétterem a Szent István körúton (9:00-4:00), a partizó fiatalok Mekkájaként is számon tartott 0-24-es Rákóczi Pékség (szakértők szerint részegen, szex után itt a legjobb a croissant, mások a hamburgerre, a majonézes salátákra, vagy a 200 forintos almatortára utaznak), vagy a szintén non-stop Nagyi Palacsintázója, amiből több is van a városban.
Listánkból az alkoholszivacs gyros sem maradhat ki. Sokan az Arany János utcai metrómegállóra esküsznek, mások a Dohány utca és a Nagykörút sarkán lévő algériai verziót dicsérik, de a Moszkva/ Széll Kálmán térinek is akad számos rajongója.
A Tüzes Vasaló Szendvicsház a Wesselényi utcában számtalan variációban készülő vasalt melegszendvicseivel, bagettjeivel és stanglijaival szintén megbízható pont az éjszakában /is/. S még kézműves sörre is bukkanhatunk náluk,méghozzá a Keserű Méz biztos lelőhelye.
Valószínűleg főleg 200 forintos ára miatt igen népszerű a pizzaszelet a Király utcában. A Stex a Baross utca-József körút sarkán hajnali kettőig főtt kajával száll be a ringbe.
Szintén érdemes elzarándokolni a Nagymező utcai lángososhoz, ami kifejezetten az éjszakázásra állt rá, mert napközben már nem is éri meg kinyitni, vagy a Montenegro Gurman balkáni grillételeivel – ők a házhoz szállítást is 0-24-ben csinálják, extra díj nélkül.
Ha pedig minden kötél szakad, még mindig odasomfordálhatunk valamelyik Mekibe, vagy megvehetjük a kedvenc füstölt parizerünket egy pár műanyagzacskóval tartósított zsemlével a legközelebbi non-stop ABC-ben.