Februártól nem fizetik a pécsi művészeti tanács tagjait
Nem kapnak díjazást a pécsi Európa Kulturális Fővárosa (EKF) program művészeti tanácsának tagjai februártól – írta pénteken az Új Dunántúli Napló.
A tanács maga kérte díjazásának megszüntetését, mert tagjai úgy látták, hogy miután befejezték programalkotói tevékenységüket, nem képesek elvégezni 2010 végéig a programok egységes szakmai minősítését és művészeti kontrollját. A nem pécsi tanácstagok a földrajzi távolság, a helyiek pedig összeférhetetlenség miatt nem vállalták e tevékenységet.
A tanács 2008. március 1. óta működik hivatalosan, akkor Hiller István oktatási és kulturális miniszter, valamint Tasnádi Péter, Pécs korábbi polgármestere kérte fel a művészeti, kulturális szakemberekből álló testületet a 2009/2010-es EKF-rendezvények összeállítására, felügyeletére. Erre azért volt szükség, mert Méhes Márton művészeti igazgató 2007 novemberében lemondott tisztségéről.
A tanács tagja Horváth Zsolt, a Pannon Filharmonikusok ügyvezetője, Pál Zoltán szobrászművész, Vincze János, a Pécsi Harmadik Színház igazgatója, Koncz Erika, a Magyar Iparművészeti Múzeum főigazgató-helyettese, Lauter Éva, a Balassi Intézet főigazgatója, és Giorgio Pressburger író.
A grémium 2009 februárjában kibővült, tagjai közé jelölték Rubovszky Ritát, a Hungarofest, Ruzsa Csabát, a Pécs2010 Menedzsment Központ igazgatóját, és Szalay Tamást, a központ kulturális igazgatóját. Utóbbi két tisztségviselő díjazás nélkül látta el feladatát, a pécsi tagok 300 ezer forintot kaptak havonta.