2012. június. 20. 15:08 MTI Utolsó frissítés: 2012. június. 20. 14:55 Vállalkozás

Tarlós: nem a fővárosnak kell kifizetni a CET alvállalkozóit

Tarlós István (Fidesz-KDNP) főpolgármester szerint el kell számolni a Duna-parti CET kivitelezőivel, így a Porto Investmenttel is.

A főpolgármester a Fővárosi Közgyűlés szünetében tartott sajtótájékoztatón azt mondta, az elszámolást az ügyet kezelő Bagdy Gábor pénzügyi főpolgármester-helyettes vezeti majd. Tarlós István hangsúlyozta, nem a főváros miatt nem jutottak pénzhez az alvállalkozók, mivel őket nem a fővárosnak kell kifizetni. Ez a jogilag és pénzügyileg tisztázatlan helyzet következménye - tette hozzá.    

Bagdy Gábor elmondása szerint augusztus közepéig lezajlik a birtokba vétel, ezután felmérik a műszaki állapotot, befejezik az épületet és megszerzik a használatbavételi engedélyt, így megnyithat az épület.    

Emlékeztetett, hogy a Porto az eredeti szerződés szerint 32 milliárd forintot kapott volna 25 év alatt, de ezt a szerződést a cég felmondta. Jelenlegi tudásuk szerint félmilliárd és 1,3 milliárd forint közötti összeget kell még az épületre költeni. Az MTI úgy tudja, hogy a CET mostani becslések alapján legkorábban 2013 első negyedévében nyithatja meg kapuit.    

A Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén döntött arról, hogy a Fővárosi Ítélőtábla döntése nyomán Budapest birtokba veheti az épületet. A bíróság azt is kimondta, hogy Budapest 2011 januárjában jogszerűen hívta le a bankgaranciát.    

A Porto Investment a közgyűlés döntésére reagálva azt közölte, hogy annak jogilag semmi köze sincs a felek közti elszámolási vitához, de a meghozott döntéssel újra "azt a gyanút támasztja alá" a téma felelőse, Bagdy Gábor pénzügyi főpolgármester-helyettes, hogy nem érdekeltek a gyors megoldásban.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.