„Elképesztő az az erő, amivel szemben tartjuk magunkat, és amivel szemben kell ezt a nemzeti politikát megvalósítani” – fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója, amikor a szavai miatt kirobbant botrány tanulságait sorolta.
A múlt héten a műsorvezető, Kohán Mátyás más elfoglaltsága miatt nem készült új adás a Mandiner Stratégiai Részleg című podcastjából, most csütörtökön újra megszólalt benne Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója. Ez az a műsor, amelyben Orbán két hete úgy fogalmazott, hogy „Pont 56-ból kiindulva mi valószínűleg nem csináltuk volna azt, amit Zelenszkij elnök csinált két és fél évvel ezelőtt, mert felelőtlenség, mert látszik, hogy belevitte egy háborús védekezésbe az országát, ennyi ember halt meg, ennyi területet vesztett”.
A politikus szavai komoly felháborodást váltottak ki, még Orbán Viktor is reagált rájuk, szerinte Orbán Balázs hibát követett el, mert félreérthetően fogalmazott. Az pedig bocsánatot kért a kijelentései miatt, és arról beszélt, hogy ha kellene, fegyverrel a kezében ott lenne a Corvin közben.
A friss műsorban azonban már szót sem ejtett bocsánatkérésről, inkább megfogalmazta, hogy szerinte milyen tanulságokat lehet levonni az ügyből. A legfontosabbnak azt nevezte, hogy feszesen kell az embernek mindig fogalmaznia, „mert mindig lesznek olyanok, akik rosszindulatúan hallgatják, nézik ezt az adást (…), tehát érdemes nem félreérthetően fogalmazni”.
A második szerinte az, hogy elképesztő, micsoda erők mozdultak meg a megszólalása után „kiválóan koordinálva, szó szerint ugyanazt mondva, szó szerint ugyanúgy kifordítva, azonnal abszurditásig elvíve az ember mondanivalóját, nyilvánvalóan a Soros-hálózat és az által támogatott média vezetésével. Elképesztő az az erő, amivel szemben tartjuk magunkat, és amivel szemben kell ezt a nemzeti politikát megvalósítani.”
Gergely Márton: Amikor lassan rájössz, szégyen itt magyarnak lenni
Utolsó tanulságként Orbán felemlegette a szerdai európai parlamenti vitát, és arról beszélt: „ki kell nyitni az olyan kérdéseket, amelyek az európai liberális mainstream politikában tabunak számítanak”. Strasbourgba szerinte a magyar kormány életképes javaslatot vitt arról, hogy mit kellene tenni Európa hanyatlásának megállításáért, s az egyik tabu, amelyet ehhez meg kell vizsgálni, az az, hogy Ukrajna esetében esetleg rossz stratégiát követ az EU. Ám aki ezt felhozza, az ellen mindent bevetnek.
Ezzel a politikai igazgató látszólag párhuzamot vont Orbán Viktor strasbourgi felszólalása és az arra adott reakciók, valamint a saját, 56-ot érintő szavai között, amelyeket Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője például egyenesen megköszönt neki, mondván, arra „fontos történelmi mulasztásra világítanak rá”, hogy „az álszent és hazug Nyugat az oroszokkal összekacsintva csapdába csalt, majd cserben hagyott bennünket”.