A MET vezetője reméli, hogy a mostani államosítás nem indít el dominóhatást, és az egyház többi iskolájában kitartanak a tantestületek.
Az intézmények gyürei székhellyel Beregdarócon, Gemzsén, Gulácson és Tiszaszentmártonban voltak jelen a MET fenntartásában. Az iskolákat most államosítják, az óvodákat pedig az önkormányzatok veszik át, mintegy 900 gyereket érint a fenntartóváltás.
„Mi azért engedtük el a dolgot, mert nem akartunk szembemenni a tantestületekkel és a szülői munkaközösségekkel. Őrült tempóban, gyűlölettől vezérelt furcsa szorgalommal zavarták le az átadást múlt év végén” – mondta a Népszavának Iványi Gábor, aki arról is beszélt, hogy a helyi református lelkészek erős kampányt folytattak annak érdekében, hogy a tantestületek és a családok kérjék a fenntartóváltást.
Iványi szerint személyre szabott vallásüldözés folyik, mint mondta más egyházakat túltámogatnak, de a MET-et már hosszú évek óta az egyházi támogatások és egyéb források elvonásával próbálják ellehetetleníteni.
Az említett településeken a MET nemcsak oktatási, nevelési feladatokat látott el, hanem napi háromszori étkezést és más szolgáltatásokat (például iskolabusz) nyújtottak a gyerekek számára, amelyekért a MET soha egyetlen fillért sem kapott az államtól.
„Eddig bírtuk kihúzni”
– fogalmazott Iványi.
A MET vezetője reméli, hogy a mostani eset nem indít be dominóhatást az egyház többi intézményeinél. „Nem vagyunk rózsás helyzetben, de azért nem temetem magunkat” – mondta.
Az Emmi nem köt köznevelési szerződést Iványi Gábor egyházával
A Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség szerint az intézkedés az ellenük zajló politikai hadjárat újabb eszköze.