Akadnak olyan választókerületek, amelynek szavazóköreiben a trenddel ellentétes eredmények születtek: a Fidesz letarolta körzetben ellenzéki, ellenzéki körzetben kormánypárti kakukktojást is találtunk.
Az állami pénzzel kitömött Ménesbirtok városában a Fidesz bukott, egy már hagyományosan baloldali szegedi választókörzet vidéki szavazóköreiben meg a Fideszt favorizálták.
Nem meglepő, hogy Boldog István falujában, Kétpón ezúttal nem a Fidesz szerezte meg a többséget, bár nem a büntetőügybe keveredett politikus indult a körzetben. Ezzel szemben a megvádolt Simonka György sokat emlegetett településén, Pusztaottlakán simán győzött a visszavonuló politikus utóda, Erdős Norbert. A békési 4-es körzetben 4588 szavazattal előzte a Fidesz jelöltje az ellenzéki Szabó Ervint. A jobbikos jelölt akkor sem nyert volna, ha az időközben Mi Hazánkhoz vándorolt szimpatizánsok voksaival is számolhatott volna. A választókerület szinte összes szavazókörében Erdősre adtak több szavazatot, az állami Ménesbirtokkal összeforrt Mezőhegyest azonban elbukta a kormányzó párt.
A Ménesbirtokkal szimbiózisban élő Mezőhegyesen a Fidesz még listán is kikapott, és Erdős Norbert sem örülhetett összeszámolt voksoknak, így a Lázár János átrendezte kisváros kilóg a választókerületi települések közül. Pedig a csapból itt is a háborús propaganda folyt, és ugyanazokat az ellenzéki miniszterelnök jelölti monológokat hallgathatták, mint másutt. Helyi forrásaink szerint a Fidesz jelöltje, de az ellenzéki aspiráns sem pörgette a kampányt, mintha a Ménesbirtokkal szimbiózisban létező, alig ötezer lelkes kisvárost Lázár János territóriumának könyvelték volna el.
Az egyébként a szomszédos Csongrád-Csanád 4-es körzetben érdekelt Lázár itt is rendezkedett, 2019-ben az ő javaslatára indult a polgármesteri posztért a Ménesbirtok egykori vezérigazgatója, Pap István, a helyi Fidesz elnöke pedig a mezőhegyesi Ménesbirtok szakközépiskolájának az igazgatója, Tarkó Gábor lett. Mindezek ellenére, vagy éppen emiatt voksoltak a kisvárosban az ellenzékre. Helyi forrásaink szerint a mezőhegyesiek elégedetlenségét duzzasztották a birtokra ömlő tízmilliárdokról szóló hírek, amiből a szemük láttára épülnek a birtok gazdasági épületei, turisztikai attrakciói, az ő életük viszont nem lett jobb. Legutóbb éppen a 22 milliárdos öntözési projekt indult, amivel a birtok vízszükségletének többletét is biztosítják, miközben a város külterületén a lakosok vízellátásával gondok vannak, ezt az elmúlt hat évben sem oldotta meg az állami tangazdaság, bár ígéretet tettek erre. Mivel a helyieknek nincs alkalmuk találkozni a birtokot irányító Lázárral, egy helyi lakos a szomszédos Csongrád-Csanád megyei Nagyérig ment, hogy a politikus ottani kampányfórumán előadhassa a problémát.
A Békési 4-es körzethez tartozó Mezőhegyesen egyik fél sem szaggatta az istrángot a kampányban, a helyiek a városukba érkező tízmilliárdok és a saját életük közötti kontraszt miatt protestálhattak. Ráadásul itt már egybekovácsolódtak a helyiek, amikor a Ménesbirtok szétdarabolása ellen szerveződtek 2014-ben, akkor a politikai pártok is az ellenállást támogatták, igaz, akkor még nem együtt. A Viharsarokban Mezőhegyes kilóg a Fideszre szavazók sorából, több azonban arra a példa, amikor egykori baloldaliak voksoltak a kormányzó párt jelöltjére.
Csongrád polgármesterét valaha szocialista politikusként választották meg a kisváros élére, majd egy ciklusnyi szünet után már függetlenként tért vissza, most teljes mellszélességgel a fideszes képviselő mellett kampányolt a Csongrád-Csanádi 3-as körzetben. Az ellenzéki bástyának tartott Szeged 1-es választókörzetének vidéki szavazóköreiben ugyanúgy tarolt a kormánypárt, mint más településeken, igaz, ez már így volt 2018-ban is. Deszken, ahol zömmel a baloldalinak tartott Szegedről kitelepülő értelmiségi családok élnek, a Fidesz hozta a több szavazatot. Még érdekesebbé teszi a helyiek választási preferenciájának kibogozását, hogy a négyezer fős településen évtizedek óta szocialista politikust választanak polgármesternek, bár az utóbbi önkormányzati választást már függetlenként nyerte Király László. Az egyik helyi ellenzéki képviselőt, Györgyey János szerint egyfelől az érzelmekre erősen ható háborús propaganda, és a községre hulló pénzeső motiválta a Fideszre szavazókat. Györgyey, aki 2014-ben az Együtt színeiben parlamenti képviselőjelöltként is megmérette magát, most úgy véli, hogy az odaérkező fejlesztési pénz jól hasznosul, nem mini kilátók, hanem egészségház, bölcsőde, utak épülnek belőle, ez is befolyásolhatta a Fideszre szavazókat. „A stabilitást, a biztonságot választották az itteniek” – tette hozzá Györgyey.
Szintén a Fideszre voksolt ennek a választókerületnek egy másik falva, Kübekháza, amelynek polgármestere évek óta nyíltan hadakozik az Orbán kormánnyal, szinte nem volt olyan önkormányzatokat érintő döntése a kormánynak, ami miatt Molnár Róbert ne emelt volna szót, ne írt volna tiltakozó levelet vagy magának Orbán Viktornak, vagy Pintér Sándornak. Molnár ráadásul Márki-Zay Péter egyik közvetlen segítője, támogatója már évek óta, a kampányban is végig mellette állt. De a Fideszre voksolt a többség a szegedi 1-es körzetben levő Újszentivánon is, amely Deszkhez hasonlóan egyre inkább Szeged kertvárosává válik, ráadásul, a polgármestert éppen a választások előtt pár héttel tartóztatták le egy ellen folyó költségvetési csalási ügy kivizsgálása miatt.