Itthon hvg.hu 2019. május. 04. 21:19

Visszahekkelték a HVG-t több budapesti hirdetőoszlopra

Ismeretlenek a „HVG”, a „sajtó” és a „szabadság” szavakat stencilezték több olyan oszlopra, amelyen a HVG címlapjai voltak láthatóak hétről hétre, míg a kormányközeli plakátcég egyoldalúan szerződést nem bontott.

A 444.hu olvasói, Máté és Katalin fotóztak hirdetőoszlopokat a II. kerületben és Vízivárosban, amiken korábban a HVG címlapjait is látni lehetett, mielőtt a kormányközelbe sodródott Mahir egyoldalúan szerződést bontott a lappal. „Lelkes olvasók most nagy HVG-nyomatokkal és SAJTÓ és SZABADSÁG feliratokkal fejezték ki véleményüket az intézkedésről, és szolidaritásukat a lap újságíróival” – írja a 444.

Forrás: 444
Forrás: 444

Minden előzetes jel nélkül, egy április 12-i keltezésű levélben a Mahir Cityposter Kft. arról értesítette a HVG Kiadó Zrt.-t, hogy azonnali hatállyal felmondja a két cég között fennálló, a HVG hetilap címlapjairól készített plakátok kihelyezéséről szóló, nem felbontható szerződést (erre a szerződés nem ad lehetőséget). Indoklás gyanánt azt magyarázták, hogy a Mahir nem tud teljes mértékben eleget tenni vállalt kötelezettségeinek, nem képes garantálni a teljes darabszám megjelenítését, ezért a szerződés értelmében nem lesz jogosult hirdetési díjra, ez pedig nem szolgálja a cég érdekeit.

Az eset bejárta a médiát, a HVG és hvg.hu munkatársai pedig flashmobon mutatták fel at a címlapot, amely nem jelenhetett meg a köztereken, kiadónk pedig jogi úton is megpróbál érvényt szerezni a felbontott szerződésben foglaltaknak.

Azokon az oszlopokon, ahol eddig a HVG címlapja jelent meg, most a HOT! magaziné látható.

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2024. november. 30. 15:00

Egy vérző ország minden gondja a lelkében – a mai propagandisták is megirigyelhetik, ahogy anno a magyar kormányfőről írtak

Harcolhattak volna robotzsaruval Horthy Miklós merénylői ellen száz évvel ezelőtt? A válasz meglepő módon majdnem igen, de ez még semmi. Az 1924 novemberében megjelent lapok meghökkentő híreiből válogattunk, amelyekből kiderül, hogy a vasútra mindig lehetett panaszkodni, a parlamenti zsidózás pedig nem sértett illemet akkoriban. A templomba járó nők kivágott, áttetsző ruhái ellenben igen.