Itthon hvg.hu 2016. március. 09. 18:08

Az Emmi kész behajtani az 1,6 milliárdot az ORÖ-től

Büntetőfeljelentést nem kíván tenni az Emmi az Országos Roma Önkormányzat támogatási pénzei ügyében, de ha nem fizetnek, kész behajtani az összeget – derül ki a minisztérium lapunknak küldött válaszából.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden közölte, hogy az észlelt szabálytalanságok miatt eláll az Országos Roma Önkormányzattal (ORÖ) a Híd a munka világába projektről kötött szerződésétől, és visszakéri az 1,6 milliárdos támogatási összeget.

Az Emmi azt írta, hogy több szabálytalansági gyanúbejelentést tettek az ügyben, de kérdésünkre azt válaszolták, hogy büntetőfeljelentést nem kívánnak tenni az ügyben, mivel az uniós projektek megvalósulása, elszámolása és ellenőrzése szakmai-pénzügyi feladatokat deklarál az Emmi mint támogató részére, a büntetőjogi felelősség vizsgálata közvetett módon jelentkezhet.

Arra a kérdésünkre, hogy mit terveznek arra az esetre, ha az ORÖ nem tesz eleget a visszafizetési kötelezettségeinek, azt válaszolta a minisztérium, hogy ebben az esetben kezdeményezik a behajtást az adóhatóság révén.

Kíváncsiak voltunk arra, hogy az Emmi szerint kit terhel a felelősség a rossz döntésekért, mire azt válaszolták, hogy ezt kérdezzük az ORÖ-től. A roma önkormányzattól azt szerettük volna megtudni, hogy megvan-e a fedezet az 1,6 milliárdos pénzvisszafizetésre, de csak visszahívást ígértek, amit azóta is várunk.

A 2013-ban indult Híd a munka világába elnevezésű program célja főként a roma munkavállalók foglalkoztatásának elősegítése lett volna, de a programban a minisztérium gyanúja szerint lényegében a teljes, 1,6 milliárdos elszámolási összeget szabálytalanul használhatták fel.

Az ORÖ által létrehozott foglalkoztatási szövetkezet a tárca szerint képtelen végrehajtani a vállalt feladatot, ezért bontottak velük szerződést. A szövetkezetet Farkas Flórián miniszterelnöki biztos vezette, egészen lemondásáig.

Hirdetés
hvg360 Kiricsi Gábor 2024. december. 11. 19:30

„Egy 50-es kollégának mindez felfoghatatlan, szerinte ez így nem korrekt" – miért szoronganak a férfiak a munkahelyükön?

Ha egy férfi kevésnek érzi magát a pozíciójához, nem fog beszélni róla, ahogy arról sem, hogy igazából szeretné, ha a főnöke megdicsérné. A munkahelyi szorongások ellenszere az önazonosság lenne, de ennek elérése sem könnyű, ráadásul már szőke nős vicceket sem lehet mesélni. Miért szorong sok férfi amiatt, hogy mindene meglegyen, amikor már mindene megvan? Mit éreznek a női vezetők jelenlétében? Milyen, amikor az X-generációsok „no pain no gain” világa összefeszül a becsvágyó fiatalokéval? Újabb cikkünket olvashatják a férfiszorongásokról.