2009. július. 27. 11:03 MTI Utolsó frissítés: 2009. július. 27. 10:55 Itthon

H1N1: a kormány előtt a védekezési stratégia

Hat-hétmilliárd forintba kerülhet az új vírus elleni oltóanyag, ha a kormány jóváhagyja a járvány elleni védekezéssel kapcsolatos javaslatot. A vakcinát az állam az Omninvest Kft.-től rendelte meg, és az összeg is közvetlenül hozzájuk kerülne - ismerteti a hétfői Népszabadság.

Várhatóan szerdán a kormány elé kerül az új influenza elleni felkészülés feladatairól és annak költségeiről szóló javaslat. Ha a tervezetre a kormány rábólint, hat-hétmilliárd forint azonnali megrendeléshez jut az Omninvest Kft. - a megszokott évi szezonális influenzaoltás 1,3 milliárdos bevétele mellett.

A még alá nem írt szerződéssel a szezonális influenzaoltáson kívül további hatmillió adag A/H1N1 elleni vakcinát vásárolna az állam az Omninvesttől. Ebből az új influenza terjedésének megakadályozására a szokásos szezonális oltások háromszorosa, négymillió adag jutna térítésmentesen a lakosságnak, további kétmilliót pedig a munkáltatóknak ajánlanának fel a hatóságok. Az idén az ÁNTSZ azt ajánlja a lakosságnak: mindkét - a szezonális és az új influenza elleni - oltást kérje az orvosától. A szakhatóságok felszólították a lakosságot, hogy jelentkezzen az, aki kér az állami, térítésmentes kvótából. Az elképzelések szerint a cégek az üzemorvosok közreműködésével is beoltathatnák dolgozóikat.

A Népszabadság ismertetése szerint ugyanakkor még azt sem tudni, van-e valójában az Omninvestnek védőoltása. Bár a gyártó a sajtóban többször is jelezte, hogy elkészültek az új vírus elleni vakcinával, az Országos Gyógyszerészeti Intézethez máig nem juttatták el azokat a dokumentumokat sem, amelyek alapján a szer embereken való tesztelése megkezdődhetne, enélkül pedig nincs forgalmazható gyógyszer. Magyarul: ma még senki sem tudja, mire jó, illetve egyáltalán jó-e az Omninvest H1N1 influenzavírus ellen készített oltása - írja a napilap.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.