Az eladásra szánt ingatlanok ügye az önkormányzat heti rendes ülésén egyáltalán nem került napirendre.
Több újabb, V. kerületi önkormányzati ingatlan eladásáról döntött a kormánypárti többségű képviselő-testület csütörtökön – írta meg a Telex.
A portál szerint az ingatlanok ügye a megelőző heti rendes ülésen nem került napirendre, december 16-ra azonban váratlanul rendkívüli testületi ülést hívott össze Szentgyörgyvölgyi Péter, a fideszes belvárosi polgármester, hogy mintegy 1,3 milliárd forintnyi önkormányzati ingatlant bocsáthasson áruba. A döntést az ellenzéki képviselők (öten) nem támogatták, így a 9 fideszes igen szavazatával ment át.
Az ellenzéki pártok közös, Tiéd a Belváros nevű frakciójának vezetője, Kovács Alex Gábor azt írta a Facebookon, hogy elindult a nagy karácsonyi belvárosi ingatlankiárusítás, a módszer pedig a szokásos:
„titokban” meghirdetett pályázat, rövidre szabott határidők, egy kivételével minden ingatlanra egy ajánlat érkezett, gyakorlatilag ugyanakkor összeget kínálva, mint ami a pályázati kiírásban szerepel. Valódi versenynek nyoma sincs, minden lezongorázva. A fideszes kerületvezetés a látszatra sem ad
– írta.
A Telex információi szerint az alábbi előkelő belvárosi helyszíneken kelt el több iroda, illetve üzlethelyiség:
- Aulich utca 8. – Báthory utca 9. – több ingatlan, összevonva 574 millió forintért
- Báthory utca 5. – 123 millió 600 ezer forintért
- Arany János utca 18. – 159 millió forintért
- Arany János utca 34. – 159 millió forintért
- Bástya utca 18. – 182 millió 655 ezer forintért
- Semmelweis utca 9. – 117 millió 585 ezer forintért
Az V. kerületben Szentgyörgyvölgyi Péter a polgármester, akiről éppen csütörtökön írta meg a 24.hu, hogy több mint húszhektárnyi földet vett a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnökétől, a Porsche Hungariát húsz évig ügyvezető Eppel Jánostól úgy, hogy a portál számításai szerint arra egyáltalán nem lehetett fedezete.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.