Már nincs szükség tűzoltók közreműködésére a múlt kedden kigyulladt Andrássy úti palotánál, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság átadta a helyszínt a bontást végző szakembereknek.
A tűz óta folyamatosan figyelték az épületet a tűzoltók, hogy megszüntessék a tetőtérben a kisebb fellángolásokat, parázslásokat. Kedden viszont át tudták adni az épületet, így munkához láthatnak a bontást végző szakemberek munkához láthatnak – írják az igazgatóság közleményében.
A statikai szakvélemény szerint az épület földszintje, első és második emelete nem balesetveszélyes, a harmadik emeletről lógó szerkezeti elemeket, gerendákat és bádoglemezeket viszont le kell szedni. Ameddig ez nem történik meg, addig csak a bontást végző munkások léphetnek a területre. Ha végeztek ezzel a feladattal, a lakók visszamehetnek értékeikért az épületbe.
Múlt kedden a 2400 négyzetméter alapterületű épület tetejében keletkezett tűz, leégett a tetőtér és legfelső, lakatlan harmadik emelet. Az oltásában csütörtök reggelig 200 tűzoltó 50 tűzoltó gépjárművel vett részt.
Varga Ferenc tűzoltó dandártábornok korábbi tájékoztatása szerint a tűz valószínűleg összefügg az épületen végzett felújítási munkálatokkal.
A tűzben a lakók közül nem sérült meg senki, de több rendőrt kórházba vittek füstmérgezés, illetve kisebb égési sérülések miatt. Az épületet életveszélyessé nyilvánították, a lakók nem térhettek haza, csak múlt szerdán szedhették össze lakásaikban a legszükségesebb holmikat.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.