Szórakoztató cikket közöl a Motley Fool egyik szerzője arról, hogy miként sikerült buknia, illetve kihagynia a...
Szórakoztató cikket közöl a Motley Fool egyik szerzője arról, hogy miként sikerült buknia, illetve kihagynia a megaprofitot igazi nyerő papírokkal.
A Starbucks esetében simán türelmetlen volt a szerző. Hiába gondolta jól, hogy a cég előtt óriási jövő áll, amikor az árfolyam esni kezdett, elfogyott az önbizalma és kidobta majdnem a legalján. Megvette 17 dollár felett, betojt és kiszállt 9 alatt, most 50 felett kereskednek a részvénnyel.
A Baidu esetében az volt a hatalmas lúzerség, hogy kihagyta a papírt. Kína Google-ja nagyon drágának tűnt több mutató alapján is, ezért a szerző elkönyvelte irreálisan árazottnak. Aztán kiderült, hogy a növekedés jóval gyorsabb annál, mint amit a piac árazott. Amikor leütötték majdnem 10 dollárig, akkor se vette meg, most 140 az árfolyam. Valóban bosszantó.
A Netflixnél megvolt a beszállás 30-on, de a nagy értékalapú befektető rengeteg számolgatással kisütötte, hogy a papír 45-öt ér. Ezért amikor meglátta a 43-as árfolyamot, boldogan zsebelte be az 50 százalékot közelítő profitot. Aztán két év alatt 300-ig meg sem állt az árfolyam, s még a tavalyi összeomlás után is több mint kétszere a kurzus annak, mint ahol a lúzer befektető kiszáll.
Tanulság: beható cégelemzés mellett előre kell nézni, a teljes képet vizsgálni kell, ha pedig az ár megy, az épp azt jelezheti, hogy a piac tud valamit a cég kilátásainak változásáról.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.