A pénzt a rezsivédelmi alapból csoportosítják át.
A kormány hétfő este közzétett határozata összesen majdnem 110 milliárd forintot osztott szét. Ebből 81 milliárd forintot kap a rezsivédelmi alapból a Technológiai és Ipari Minisztérium a távhőszolgáltatók energiaár-emelkedés miatti kompenzációjával kapcsolatos kiadásokra. A gazdaság-újraindítási programokból 27 milliárdot osztottak ki, főleg a felsőoktatás felhalmozási célú kiadásaira (ez ezúttal nem csak az alapítványokba kiszervezett és ezért magánegyetemként kezelt intézményekre vonatkozik, mint több korábbi határozatban) és az állami tulajdonú gazdasági társaságok beruházásaira.
Csúszik a fővárosi Kossuth Lajos téren, az Országházzal szemben az Agrárminisztérium átépítése. Az épület és a szomszédos volt Néprajzi Múzeum, a jövendőbeli Igazságügyi Palota összehangolt vagy közös üzemeltetésére vonatkozó koncepciót a kormány döntése alapján ez év vége helyett 2023 végéig kell kidolgozni, az egész beruházást intéző Steindl Imre Program Nonprofit Zrt. pedig nem csak ez év végéig, hanem 2023. június 30-ig hajthat végre már a fővállalkozó kivitelező kiválasztását megelőzően is további műszaki előkészítő és tervezési feladatokat.
* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után
A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.