Gyurcsányt támadta ezzel még 2008-ban.
Sosem látott mélypontot ért el a forint hétfő délután:
több mint 400 forintba került egy euró.
Ezek után ismét felidézték, miket is mondott Orbán Viktor miniszterelnök még 2008 novemberében, a gazdasági válság kitörése után két hónappal. Az ellenzék vezetőjeként a Budapesti Értéktőzsde vezetőivel tárgyalt, ami után arról beszélt, "a kormány a forintot mesterségesen erős állapotban tartotta, ha viszont az árfolyam a reális áron mozgott volna 250 és 260 forint között, akkor a jelenlegi 274 forintos euróárfolyam nem keltené az összeomlás érzését, és nem alakult volna ki egy rossz pszichózis."
A forinttal nincsen nagyobb baj, a forinttal akkor lesz baj, hogy ha nem tudjuk a bizalmi válságot megoldani. A miniszterelnök-csere a megoldása a forintválságnak”.
Utóbbi két mondatot idézte most vissza Lakner Zoltán politológus, a Jelen főszerkesztője a Facebook-oldalán. Hiába más a helyzet, ha valami, hát ez nagyon rosszul öregedett.
Ki a felelős azért, hogy 400 forintba kerül egy euró?
2020 elején még az is hír volt, hogy 340 forintot kértek a közös európai pénzért, mostanra a 400-as szintet is átlépte az árfolyam. Az elmúlt kicsit több, mint két évben nem egy gyors, látványos zuhanást és jó pár részleges, pár hétig vagy hónapig tartó visszaerősödést láttunk - most megnéztük, hogy ezek mennyire magyarázhatóak a Magyarországon kívüli okokkal, és mennyire az országokon belül kell keresni a választ a gyengülésre.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.