A városban jelenleg sincs profi elsőosztályú teremsport, ahogy azt sem tudni, mennyibe fog kerülni az aréna üzemeltetése az önkormányzatnak.
Százmilliós nagyságú tételre tippeli az épülő nagykanizsai aréna működtetését a város ellenzékének vezetője, de valójában sem azt nem tudni, mennyibe kerül majd a városnak, sem azt, kik használnák az arénát – írja a Népszava.
Orbán Viktor 2015 júniusában, a Modern Városok Program (MVP) nagykanizsai szerződésének aláírásakor jelentette be, hogy többek között egy 3000 fő befogadására alkalmas multifunkcionális csarnokot kap Nagykanizsa. Ez a bejelentés már csak azért is furcsa, mert Nagykanizsán nincs olyan teremsportban érintett csapat, aminek ennyi nézője lehetne: a kézilabdacsapataik harmad-, a futsalosaik másodosztályúak, a női kosarasaik pedig az amatőr NB I.-ben vitézkednek. Ennek fényében meglepő, hogy ide kerül egy a tervezett 8,8 milliárd helyett 15 milliárd forintba kerülő létesítmény.
Balogh László, Nagykanizsa Fidesz–KDNP-s polgármestere szerint az új rendezvénycsarnok a város keleti részének új központja lehet, amelyet a helyi sportegyesületeken kívül koncertekre, kulturális eseményekre, vásárokra tudnak majd használni, az ellenzéki Fodor Csaba szerint viszont egyszerűen értelmetlen a beruházás, a hatástanulmány nem említ semmiféle konkrétumokat, az ide talán beköltöző sportklubok pedig abban sem biztosak, használni fogják-e a csarnokot.
Nem is használhatná mindenki: a kézilabdaklub például taóból újította fel a saját csarnokát, amivel kötelezettséget vállaltak arra, hogy használni is fogják, ráadásul amúgy is nagyjából 150 ember megy ki a meccseikre. A futsalosok nem zárkóznak el a használattól.
“Nem tudjuk az üzemeltetési paramétereket, mekkora lesz a várható rezsi, hány embert kell alkalmazni, csak annyit tudtunk meg, hogy egy hasonló aréna fenntartása százmilliós tétel, amit, ha tetszik, ha nem, az önkormányzatnak kell kigazdálkodnia” – összegezte a helyzetet Fodor.
Kiemelt kép: A nagykanizsai aréna látványterve
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.