A fizető jogosult, vagy a nyugdíjas?
A rezsiutalványról szóló, sebtiben összerakott rendelet után is vannak még kérdések a nyugdíjasoknak felkínált választási ajándékkal kapcsolatban. Mint pénteken megírtuk, azok, akik nem csekken fizetik be a közüzemi díjakat, hanem átutalással, igen bonyolult módon, az ügyfélszolgálaton személyesen tudják csak érvényesíteni a kedvezményt, de azoknak sem lesz könnyű dolga, akiket nem talál otthon a kézbesítő.
Roham lesz az ügyfélszolgálatokon a rezsiutalványok miatt
Kormányinfót tartott pénteken Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Hollik István kormányszóvivő. A nyugdíjasok és a közfoglalkoztatottak is kapnak pénzt az önkormányzati választások előtt. Kiderült az is, ki veszi át Andy Vajna helyét.
Az Mfor újabb problémákra hívta fel a figyelmet. Például a jogszabály szerint nem egyértelmű, hogy az ügyfélszolgálaton személyesen kell megjelenni, vagy meghatalmazhatnak a nyugdíjasok valakit. De az is kérdés – írja a szakportál –,
mi van akkor, ha a nyugdíjas közös háztartásban él a családjával, de a rezsiszámla nem az ő nevén van.
Sok olyan család van, ahol a nagyszülők egy fedél alatt élnek a szülőkkel és a gyerekekkel, és a rezsit az aktív korúak fizetik. Elméletben ezek a nyugdíjasok elesnek a lehetőségtől, ám ez nem világos, hiszen a rendelet annyit ír elő, hogy „a rezsiutalvány a szolgáltatásért fizetendő, természetes személy fogyasztót terhelő számla kiegyenlítésére használható fel”. Vagyis nem a jogosultak, hanem a nyugdíjasok (természetes személyek) kapják azt.
(Mfor)
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.