A 24.hu információi szerint a kormányzat arra számít, hogy a lapátra tett emberek egy részét sikerül majd átképezni, és azután átterelni az egészségügy vagy a szociális ágazat területeire.
A lap azt írja, 9-10 ezren veszíthetik el munkájukat az államigazgatásban dolgozók közül, a minisztériumokban és a kormányzati háttérintézményekben már javában folyik a 20, vagy helyenként akár 40 százalékos létszámleépítés előkészítése.
A portál úgy tudja, bárkit lapátra tehetnek, független attól, milyen jogviszonyban dolgozott eddig, így a közalkalmazotti, a közszolgálati, de még a költségvetési szervnél betöltött munkaviszonyban lévők is érintettek lehetnek. Ők mind két hónapos felmondási idővel kapják majd meg a felmentésüket, teszi hozzá a lap.
Gulyás Gergely még augusztusban beszélt arról, hogy létszámleépítés jöhet, de a Miniszterelnökség vezetője akkor január elsejével is legfeljebb 15-20 százalékos létszámcsökkentést látott reálisnak. Egyes tárcáknál azonban arányaiban nagyobb leépítések jöhetnek.
A kormány a lap információi szerint arra számít,
hogy a kirúgottak legalább egy részét át tudja majd terelni az egészségügy és a szociális ágazat leginkább emberhiánnyal küzdő területeire.
A lap arról is hallott, hogy többek között kórházi ápolókként, műtőssegédekként, bölcsődei-óvodai gyermekfelügyelőkként foglalkoztatnák tovább a felszabadult munkaerőt, de csak a megfelelő képzés elvégzése után. A kormány fejenként állítólag 1 millió forintos költséggel kalkulált, hogy a kirúgottakat átképezze.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.