Tartalékot képez, hogy vissza tudja fizetni az EU-nak, amit majd kell, állítólag nem az oktatástól, egészségügytől, szociális keretből vesznek el.
A kormány hivatalos dokumentumban most reagált az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) már februárban nyilvánosságra hozott jelentésére, amely a fővárosi 4-es metróberuházás európai uniós forrásainak felhasználásáról készült. December 29-én este közzétett határozatában azt mondta ki, hogy a jelentés szerint „a metró beruházás harmadát, mintegy 166 000 000 000 forintot elloptak, elcsaltak, emiatt hazánknak várhatóan 59 000 000 000 forintot kell visszafizetnie” az Európai Uniónak. A határozat szerint ez „a rendszerváltás óta legnagyobb korrupciós botrány”, amelyben „egyértelműen felvetődik a Medgyessy-, Gyurcsány-, Bajnai-kormányok és a Demszky Gábor féle fővárosi vezetés felelőssége”.
A várható hátrányos következményekre felkészülve a kormány úgy döntött, hogy a nemzetgazdasági miniszter a visszafizetés fedezetéül képezzen tartalékot a 2018-as költségvetésben, de úgy, hogy ez „a magyar állampolgárok számára kiemelt jelentőséggel bíró oktatási, szociális, egészségügyi és családpolitikai forrásokat ne érintse hátrányosan”.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.