Folytatódott a Dobrev-Gyurcsány-cégcsoport átalakítása: a korábban az egykori miniszterelnök nevével fémjelzett Altus Befektetési Zrt.-nél Dobrev Klára és Heil Péter mellé új részvényesek kerültek.
Az ügylet előzménye, hogy miután 2016-ban feleségének adta át Gyurcsány a cég tulajdonjogát, beleolvasztottak egy kft-t. Az Altus-ConsAlt Nemzetközi Tanácsadó Kft.-t – amelynek a „nagy” Altus mellett kisebbségi tulajdonosa volt Heil Péter, a tanácsadó részleg vezetője – elnyelte a részvénytársaság. Most aztán a cég három munkavállalója tőkeemelés révén 3,5 millió forint névértékű osztalékelsőbbségi dolgozói részvényt kapott: így Tétényi Tamás (1,224 millió), Teiszler Zoltán (1,154 millió) és Radnai György (1,122 millió) társtulajdonosok lettek a 33,7 millió forint alaptőkéjű tanácsadó vállalkozásként működő Altusnál (a cégérdekeltséget 2015 februárjában már leválasztotta róla Gyurcsány).
Miután 2015-ben kiderült, hogy az Altus az uniónak is dolgozik, Orbán Viktor miniszterelnök egy sajtótájékoztatón kijelentette, hogy „üzleti megbízatásnak álcázott formában európai uniós pénzt adnak egy olyan cégnek, amely egyértelműen pártcélokra is használja ezeket a forrásokat”. A másodfokon eljárt bíróság tavaly decemberben megváltoztatta a 2016 áprilisában hozott, az Altusnak kedvező nem jogerős ítéletet, és elutasította az Altus keresetét Orbánnal szemben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.