Veszélyeztetné a bűnüldözés érdekeit, ha kiderülne, hogy miképpen hozták haza a Kun-Mediátor vezetőjét - ezzel indokolta a legfőbb ügyész, hogy nem ad ki semmilyen adatot.
Mennyiért és milyen körülmények között hozták haza Bróker Marcsit az adóparadicsomból? Ezt a kérdést tette fel a jobbikos Lukács László György a legfőbb ügyésznek. Polt Péter most beadott egy írásbeli választ, de semmit nem volt hajlandó elárulni.
Mint írta,
jelentősen veszélyeztetné a bűnüldözés érdekeit,
ha kiderülne, hogy milyen kriminalisztikai eszközöket alkalmaztak, milyen személyi és dologi feltételekre volt szükségük, valamint hogy milyen logisztikai háttér állt a nyomozók mögött.
A Bróker Marcsi néven elhíresült Dobrai Sándorné Nagy Máriát a belize-i San Pedróban tartóztatták le december elején. A The San Pedro Sun tudósítása szerint a csaló brókert a Belize-hez tartozó sziget egyik üdülőhelyén, North Ambergris Caye-ben található lakásában fogták el, és ki is adták a magyar hatóságoknak.
A karcagi Kun-Mediátor utazási iroda vezetője milliárdokkal húzta le ügyfeleit piramisjátékra hasonlító módszerével. A pénzgyűjtést még 1999-ben kezdte el a helyi OTP volt vezetőjeként, és 2015 tavaszáig ki is tartott a rendszere. Dobrainé ellen 2015 áprilisában adtak ki nemzetközi elfogatóparancsot, a cég felszámolását pedig idén augusztusban rendelték el, ám arra kicsi az esély, hogy a károsultak hozzájussanak a pénzükhöz. A kárt akár 20 milliárd forintosra becsülik, a károsultak számát pedig 1500-2000-re teszik, ehhez képest alig 200 millió forintnyi pénzt sikerült lefoglalnia a nyomozóknak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.