Gazdaság hvg.hu 2016. október. 19. 09:57

Rejtélyes szaúdi befektető költözött Orbán Viktor budapesti tőszomszédságába

A milliárdos férfi bankját terrorizmus támogatásával is vádolják. A Ghaith Pharaonhoz köthető cégek felbukkannak a seregélyesi kastély megvásárlásánál, és Orbán vejével is fotózták már, ahogy tervrajzokat nézegetnek.

Egy terrorizmus támogatásával, illegális bevándorlás elősegítésével vádolt bank egyik vezetőjének cége vásárolt telket és villát Orbán Viktorral szemben a Magyar Narancs értesülései szerint.

A szaúdi Ghaith Pharaon portréját a csütörtökön megjelenő lap fogja megrajzolni, addig is közzétették a fővárosi Cinege utca 4. alatti villa és a mellette lévő telek megvásárlásának adatait.

Az ingatlanokat jogilag nem Pharaon, hanem egy hozzáköthető cég vette meg, amelynek a tulajdonosa és képviselője egy ügyvéd, Ammar M. Abu Namous. A cég neve Pharaon-Delta Fejlesztési Kft.

Pharaon igazi nagypályás milliárdos, egyik cégének közös vállalkozása van a Magyar Nemzeti Kereskedőházzal, és a seregélyesi kastélyt is Pharaon egyik áttételesen birtokolt cége, a Pharaon-Alfa szerezte meg. A helyi Kisbíró című lap meg is örökítette, amikor Pharaon üzlettársaival együtt megtekintette a seregélyesi falunapot.

De nemcsak Pharaon és Orbán ingatlanai vannak közel egymáshoz: Pharaon két üzlettársát, Namoust, illetve Zaid Naffát, valamint Orbán Viktor vejét, Tiborcz Istvánt a Magyar Narancs fotósa a Gresham-palota teraszán fotózta le, ahogy tervrjazokat nézegetnek.

Arról már a hvg.hu számolt be, hogy Magyarországon a kastély- és várfelújítás hatalmas üzlet lett, mivel az állam nagyvonalúan támogatja a műemlékek felújítását, és számos épületet műemlékké nyilvánított át, hogy megnövelhesse a felújításra adható állami, uniós forrást, mivel a nem műemlék épületek felújítására kevesebbet lehet csak adni.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.