2014. szeptember. 17. 17:19 MTI Utolsó frissítés: 2014. szeptember. 17. 17:41 Gazdaság

Még 155 embernek lett meg az első milliárd dollárban

Rekordszintet ért el 2014-ben a világ milliárdosainak száma, 155-en csatlakoztak újonnan azoknak a klubjához, akinek a személyes vagyona meghaladja az egymilliárd dollárt – derült ki egy szerdán közzétett tanulmányból.

A szupergazdagok száma nemzetközi szinten 2325, ami azt jelenti, hogy 7 százalékkal nőtt az előző évihez képest a szingapúri Wealth-X kutatóintézettel együttműködő UBS svájci bank közleménye szerint. A milliárdosok felhalmozott vagyona még ennél is gyorsabb ütemben nőtt: a 2013. évihez képest 12 százalékkal, és elérte a 7300 milliárd dollárt.

A tanulmány szerzői felhívták a figyelmet arra, hogy ez az összeg meghaladja a vezető New York-i tőzsdeindexben, a DJIA-ben jegyzett valamennyi cég össztőkéjét. Ismét Ázsiában keletkezett a legtöbb új nagyvagyon, az új milliárdosok száma 52, közülük 33 kínai.

Továbbra is Európában koncentrálódik viszont a legtöbb szupergazdag: a milliárdosok száma itt 775. Míg számuk egy év alatt mindössze 1,2 százalékkal nőtt, vagyonuk értéke viszont 12 százalékkal, és elérte a 2375 milliárd dollárt. Európa ezzel megelőzte Észak-Amerikát, amely tavaly a vagyonok nagyságát tekintve még az első helyen állt.

Az országokat tekintve továbbra is az Egyesült Államokban él ugyanakkor a legtöbb milliárdos: szám szerint 571, megelőzve Kínát (190) és Nagy-Britanniát (130). A tanulmány szerint a milliárdosok átlagéletkora 63 év, a szupergazdagok túlnyomó többsége férfi. A milliárdosok 5 százalékának a vagyona meghaladja a 10 milliárd dollárt.

A tanulmány szerzői azt is hangsúlyozzák, hogy e gazdagság mintegy 35 százaléka 20 nagyvárosban koncentrálódik, ezek rangsorában New York, Moszkva és Hongkong áll az élen. Hetvenkét milliárdosával London a negyedik, Párizs a maga 33 milliárdosával a kilencedik.

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.