2008. június. 10. 16:10 MTI Utolsó frissítés: 2008. június. 10. 15:44 Gazdaság

Cashline: a pénzügyi válság még nem ért véget

Az Amerikából kiindult pénzügyi válság még nem ért véget, a kínai és az indiai tőzsdék közelmúltbeli összeomlása pedig nem csak egy "lufi leeresztése" volt, ez egyben előrejelzi a reálgazdaság jövőbeli teljesítményét is – véli Sarkadi Szabó Kornél, a Cashline Értékpapír vezető elemzője.

Bár március közepe óta arról hallani, hogy a legnagyobb krízisen, veszteségeken és leírásokon már túl van a pénzügyi világ, de a legnagyobb amerikai befektetési házak még mindig óriási kockázatot futnak – mondta az elemző. A krízisveszély addig nem múlik el, amíg Amerikában csökkennek az ingatlanárak, ez ugyanis kihat minden ingatlanhoz kötődő befektetés és hitel értékére, továbbá az amerikai lakosság vagyoni helyzetére és ezáltal a megtakarítási és fogyasztási döntéseire is.

A szakértő szerint az ázsiai országok növekedésében is lassulás következik be, legkésőbb 2008 végére, 2009 elejére, így a várható megtorpanás miatt rövid távon a feltörekvő piacok sem nyújtanak elégséges támaszt.

Sarkadi Szabó Kornél úgy véli, hogy az áru- és olajpiacon szintén egy "lufi" alakult ki az ázsiai növekedés fűtötte felhevült keresleti várakozások miatt, és csak idő kérdése, hogy az irracionális ideák mikor térnek vissza földközelbe, azaz mikor következik be egy nyersanyagár-zuhanás.

Puskás Tamás, a Cashline vezérigazgatója szerint a globális pénz- és tőkepiaci események felértékelik a befektetési tanácsadói szerepet. A befektetők minden piaci helyzetben nyereséget várnak el, ehhez pedig a pénzügyi elemzőknek és tanácsadóknak a kockázatokat is jól kell tudni felmérniük amellett, hogy az elérhető hozamokra koncentrálnak. A Cashline ezért a stratégiájában a vagyonkezelésre és a prémium tanácsadásra helyezi a hangsúlyt.

zöldhasú
Hirdetés
Világ Németh András 2024. november. 30. 12:30

Így halnak meg Oroszországban a semmiért az észak-koreai katonák

Amerikai illetékesek is megerősítették, hogy észak-koreaiak is voltak azok között a katonák között, akik a napokban az oroszországi Kurszk térségében életüket vesztették egy brit manőverező robotgépekkel végrehajtott ukrán támadásban. Közben az is kiderült, hogy a Putyin segítségére vezényelt távol-keleti katonák zsoldja leginkább Kim Dzsong Un diktátort és környezetét gazdagítja.