A Julius Baer felvásárlásra alkalmassá válik
A svájci Julius Baer bankház, a legnagyobb független svájci vagyonkezelő hétfőn bejelentette, hogy egységesíti részvényeit. A törzsrészvényeket megszüntetik, helyettük egyenként öt névre szóló részvényt adnak ki, és ezentúl minden részvény egy szavazatot ér.
Ezzel az alapító Baer-család szavazati aránya 18 százalékra csökken 52 százalékról. Az átalakítás felvásárlási célponttá teheti a bankot, jóllehet elnöke, Raymond Baer hétfői zürichi sajtóértekezletén azt mondta, hogy függetlenek akarnak maradni, és inkább maguk terveznek felvásárlásokat. Tevékenységüket Svájcban és Németországban akarják bővíteni.
Az utóbbi években a nagy, összetett vagyonkezelő bankcsoportok, köztük a UBS és a Credit Suisse, növelték piaci részarányukat a vagyonkezelésben a kisebb játékosok, köztük a Julius Baer kárára. A UBS, a világ legnagyobb vagyonkezelője, decemberben megvette a Julius Baer észak-amerikai vagyonkezelő tevékenységét; a vételárat nem hozták nyilvánosságra.
A Julius Baer ára az év eleje óta 12 százalékkal emelkedett a zürichi értéktőzsdén, hétfő délelőtt további 4,97 százalékot nyert.
A Julius Baer adózott eredménye tavaly 211 millió svájci frankra nőtt a 2003-as 82 millió svájci frankról, a hétfőn közölt előzetes adat szerint. 2003-ban az értékforgalmazó üzletágból való kiszállás terhelte a mérleget. A kezelt vagyon 135 milliárd svájci frank volt az év végén, a 2003. végi 116 milliárd helyett.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.