Az adatvédelmi biztos a számlakiállítási kötelezettség eltörlését kéri
A pénzügyminiszter – a törvényi kötelezettség ellenére - az adatvédelmi biztos "megkerülésével" adta ki azt a rendeletét, amely alapján az abban meghatározott limit felett értékesített áru után minden kereskedő köteles számlát kiállítani, akkor is, ha a vevő ezt nem kéri. Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos az Alkotmánybírósághoz fordul, mivel szerinte a rendelet alkotmányellenes.
Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos az Alkotmánybírósághoz fordul, mivel szerinte a rendelet alkotmányellenes. Az ombudsman közleményben tájékoztatta a kereskedőket arról, hogy a magánszemélyként vásárlók hozzájárulása, illetve törvényi felhatalmazás nélkül folytatott adatkezelés jogellenesnek minősül, amelynek súlyos következményei lehetnek. Péterfalvi Attila egyben felhívja a magánszemélyek figyelmét, hogy személyes adataik vásárláskor való kiszolgáltatásával azok védelméről indokolatlanul mondanak le.
Az adatvédelmi biztos közleményében felidézi: március elején levélben hívta fel László Csaba pénzügyminiszter figyelmét arra, hogy a rendelet ellentétes az adatvédelem alkotmányos követelményeivel. A Pénzügyminisztérium korábban azzal indokolta a rendelet kibocsátásnak szükségességét, hogy az elősegíti a feketekereskedelem visszaszorítását.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.