Kulináris újdonsággal rukkolt ki egy marhatenyésztő spanyol testvérpár. Tataki bélszínjük konyhatitka egy régi japán húskészítési módszer, amelyet a szamurájok alkalmaztak.
Harmadik generációs gazdálkodóként tenyésztenek szarvasmarhát a Jiménez Barbero fivérek, David és Álvaro. A fenntartható és felelős állattartás elve alapján funkcionáló La Finca de Jiménez Barbero természetes körülmények között, szabadtartással neveli növendékmarháit, amelyeknek a húsa a legmagasabb minőségi előírásoknak felel meg, és számos helyen forgalmazzák Spanyolországban.
A gazdálkodók saját húsfeldolgozóval rendelkeznek, kész- és félkész konyhai marhahúsételek előállításával foglalkoznak. Jól ismert brandjük a Deli Food termékcsalád, amely gourmet húsokat tartalmaz. Ennek a készétel termékcsaládnak az újdonsága mostantól a Tataki bélszín. Az előállítása régi japán receptúra alapján történik, amelyet először hal- majd húsételeknél alkalmaztak Tosa tartományban, a mai Kochi prefektúrában. A módszer tökéletesítője és elterjesztője egy neves rebellis szamuráj, Sakamoto Ryoma volt a 19. században. Az eljárás lényege: húst, vagy halat, jelen esetben a bélszínt magas hőmérsékleten nagyon rövid ideig pirítják, hogy a közepe nyers maradjon, de a külseje megsüljön. Szintén rövid ideig marinálják (általában citromlével vagy ecettel meglocsolják), s ezt követően vékonyra szeletelik és gyömbérrel ízesítik. Állítólag ez inspirálta az európai sütőlapos hússütést is.
A Deli Food Tataki szeletelt bélszíne 130 grammos kiszerelésben, s többféle változatban készül majd, két személyre számolva dobozkákba csomagolva kerül forgalomba. A bélszín mellett kis tasakban a Maldon sóval (ropogós angol kristálysó - a szerk.) és egy ázsiai ihletésű mártással, a következő összetevőkkel: olívaolaj, szójaszósz, friss gyömbér, lime leve, koriander, thai piros chili és rizsecet. A készétel a mártással akár szobahőmérsékleten tálalható, de kiegészíthető a La Finca séfjének, Javi Esteveznek tanácsa szerint kukorica tortillával, vagy idiazábali sajtmártással (alapja a baszkföldi és navarrai sajt). Szósszal vagy szósz nélkül, egy biztos: nem véletlenül ajánlják ezt a fogást az „örömök húsa” szlogennel készítői.
Megjegyzés: hasonló módon készíthetünk tonhalat is, a lángolt hal receptjét, amely az ízek és színek kontrasztját kínálja, a HVG Ízek és kultúrák nemzetközi gasztronómiai sorozatának Japán konyha lépésről lépésre kötete tartalmazza.