Egy belga egyetemen azt kérték az IT-osztálytól, hogy az e-mailekben ne szűrjenek meg bizonyos szexuális kifejezéseket, mert ez megnehezíti egy kiállítás megszervezését.
„Fallosz. Norma és forma” – ezzel a címmel rendez kiállítást jövőre a belgiumi Genti Egyetem, amely elé azonban a szervezőmunka során nem várt akadályok tornyosultak. A kiállításhoz szükséges erotikus segédeszközök neve, illetve a szervezés során használt kifejezések fennakadtak az egyetem spamszűrőjén. A szervezők azt vették észre, hogy minimálisra csökkent az e-mail-forgalmuk, ezért az egyetem IT-szakembereitől kérték a beállítások módosítását – számolt be a hírről a VRT belga közszolgálati csatorna.
A múzeum munkatársa azt kérte az informatikusoktól, hogy az olyan kifejezéseket, mint például szexuális identitás, pénisz, hüvely, csikló, kéj, fityma, vibrátor, péniszgyűrű, dildó, kezeljék megengedőbben és ne minősítsék káros tartalomnak.
A tárlaton egyébként tudósok és művészek együtt próbálnak választ kapni olyan kérdésekre, mint például „A pénisz szabályozza a szaporodást?” vagy „A fallosz teszi az embert vagy nem?” Mindennek illusztrálására nagy számú segédeszközt, kiállítási tárgyat is gyűjtenek, amelyek beszerzése virtuális akadályokba ütközött.
Kérdéseket tettem fel e-mailekben az orgazmusról, a stimulációról és a rezgéssel stimulált csiklóról. Kiderült, hogy ezek az e-mailek mind a tűzfalban ragadtak
– magyarázta a helyzetet az egyetemi múzeum munkatársa, Lyvia Diser.
A kiállítás nemcsak a péniszről, hanem a női nemi szervekről is szól majd. Valamint a barlangrajzokon, a művészetben vagy a közösségi médiában ábrázolt szexről és reproduktív szervekről. A szervezők azt kérik az IT-soktól, hogy csak a tárlat megszervezésének időszakára finomítsanak az e-mailek szűrésén, utána minden visszaállhat a megszokott rendbe.
A tárlat 2022. március 24-től tekinthető meg és 2023 januárjáig lesz látható.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.