A büfében nekiesett egy vadidegen, és üvöltve lehordta mindenféle hazaárulónak. Most már jogerős bírósági ítélet igazolja: hazugság, hogy „Farkasházy Tivadart mindig boldoggá teszi, amikor kikap a magyar válogatott, mert szerinte ez is mutatja Orbán Viktornak a labdarúgással kapcsolatos elhibázott politikáját”.
Hosszan beszéltette a 24.hu Farkasházy Tivadart a sporthoz fűződő szerteágazó kapcsolatáról abból az apropóból, hogy másodfokon is megnyerte a Magyar Nemzet, a Mandiner, illetve a kiadójuk, a Mediaworks ellen indított pert. A Fidesz-sajtó ugyanis az elmúlt nyolc évben újra meg újra kiforgatta az ATV műsorában Kálmán Olgával folytatott beszélgetését, mégpedig ezzel a mondattal: „Mindig boldoggá tesz, amikor kikap a magyar válogatott, mert ez is mutatja Orbán Viktornak a labdarúgással kapcsolatos elhibázott politikáját.”
Az ATV stúdiójában 2015. október 14-én valójában ez a párbeszéd hangzott el: Farkasházy Tivadar: „Nehéz dolga lesz, mert két Farkasházyval fog beszélgetni. Az egyik nem látott a pipától tegnap, hogy a 89. percben tíz emberrel gólt találtak a törökök, és a 91. percben kaptuk a gólt Belfastban. Mindig a magyaroknak drukkolok természetesen. Viszont van egy másik énem is, hogyha kikapunk, akkor mindig azzal vigasztalom magamat, hogy Orbán Viktornak szereztünk egy rossz napot.” Kálmán Olga: „Az önt boldoggá teszi?” Farkasházy Tivadar: „Igen, az boldoggá tesz, de egy-két év múlva megoldódik ez a problémám, mert úgy olvastam, hogy most nyugdíjba megy, és már keresi az utódját.” Kálmán Olga: „Akkor ezt rosszul olvasta, majd erről egy másik adásban mesélek önnek.” Farkasházy Tivadar: „A dolog lényege, hogy azért drukkoltam nagyon a magyaroknak (…) Az én fiaim ’86 óta nem láttak tétmeccsen magyar csapatot, és egyszer megérdemelték volna, hogyha ott vagyunk.” |
A magyar válogatott győztes meccsei után rendre felhívta Farkasházyt a propagandasajtó egy újságírója, hogy megkérdezze, kinek drukkolt, és leírja, hogy Farkasházyt mindig boldoggá teszi, amikor kikap a magyar válogatott.
Arra a kérdésre, hogy annyi év után miért csak tavaly perelt, Farkasházy azt mondta: „Azért, hogy véget vessek ennek az életemet keserítő őrületnek. Hogy papírom legyen arról, nem igaz, hogy azt mondtam, hogy a magyar válogatott ellen szurkolok, és hogy aki ezt állítja, az hazudik. Meg hogy papírom legyen arról, ami talán ebből a mi interjúnkból is kiderül, és amit a Kálmán Olgá-s tíz percben is háromszor elmondtam: világéletemben a magyaroknak szurkoltam. Ki másnak?! Hiszen magyar vagyok. Sőt, az engem mocskolókkal szemben én nemcsak ismerem a magyar sportmúltat, hanem számos csodálatos magyar sportoló barátságát is kivívtam.”
Az interjúban Farkasházy beszélt az Orbán Viktorhoz fűződő régi baráti viszonyáról, amely addig tartott, amíg 1993-ban a Fidesz elnöke megsértődött a Szárszói Találkozón. Amikor 1999-ben összefutottak egy rendezvényen, Orbán megkérdezte tőle: „Mi azelőtt tegeződtünk, nem?” Farkasházy annyit mondotta. „Ó, miniszterelnök úr, azok az idők már elmúltak.”
Farkasházy megbocsáthatatlannak tartja, amit Orbán emberei tettek vele, „különösen a magát véleményvezérként bemutató, rendezvényeken a miniszterelnököt felkonferáló Bohár Dániel. Ő az ellenem folyó karaktergyilkosság motorja.” Felidézte, hogy egy IKEA-ban vásárolt, amikor a büfében nekiesett egy vadidegen, és üvöltve lehordta hazaárulónak, miközben döbbenten bámultak az emberek. „Ott határoztam el, hogy bíróságra megyek. Este kiválasztottam négy cikket a rengetegből, és beadtuk a keresetet” – mondta.
Farkasházy hozzátette, nem azért mesélte el az egészet, „hogy sajnáljanak, hogy jaj, mennyire kiszúrtak szegény Teddyvel, hanem hogy felmutassam, hogy te is járhatsz így, és a legkevésbé sem számítanak a tetteid, a szöges ellentétét bebizonyítják annak, amit mondtál, tettél. Tényleg szarok én arra, mit ír rólam a Bohár meg a Bayer. Az írásaik következménye üt szíven olykor.”