Karikó Katalin: Lehet hosszabb időt hagyni a koronavírus elleni oltás két dózisa között
Már az első dózis is véd, a Pfizer és a BioNTech közös fejlesztésű vakcinája esetében hónapok eltelte sem jelent problémát.
Már az első dózis is véd, a Pfizer és a BioNTech közös fejlesztésű vakcinája esetében hónapok eltelte sem jelent problémát.
Az izraeli kormányfő diplomáciai gesztusként ad 15 országnak vakcinát. A beszámolók öt államot említenek név szerint, az egyik Magyarország.
A társaság közölte, hogy a szállítmány felét az EU, a másik felét a nemzetközi ellátási hálózatából teljesíti. Ezzel arra a keddi értesülésre reagáltak, miszerint csak a vállalt mennyiség felét tudnák leszállítani.
Inkább oltassunk, mert a gyógyult betegek olykor hónapokig panaszkodnak gyengeségre, fejfájásra, alvászavarokra, mellkasi nyomásra.
Az ellenkező hírek dacára az Európai Gyógyszerügynökséghez (EMA) a mai napig nem érkezett be kérelem az orosz Szputnyik vakcina folyamatos felülvizsgálatára – közölte az EMA, cáfolva a tegnapi orosz bejelentést.
Bármennyire is örömteli a koronavírus elleni oltás felvétele, az azt igazoló dokumentumot senki ne posztolja a közösségi médiában – figyelmeztet az amerikai fogyasztóvédelem. A szakhatóság tömeges adatlopásoktól tart.
Míg bizonyos országokban már most is aktívan zajlik az oltókampány, vannak régiók, ahol csak hosszú hónapok múlva készülnek ilyesmire.
Korábban magyar orvosok választottak szét egy bangladesi sziámi ikerpárt.
Hiesz György nem érti, miért épp az ő neve került napvilágra azok közül, akik nem egészségügyi dolgozóként kaptak oltást Gyöngyösön január elején. A polgármester azt mondta, a reakciók után már nem adatná be magának az oltást.
A párizsi Pasteur Intézet a kanyaró elleni oltást felhasználva akart a koronavírus ellen oltóanyagot készíteni, de a klinikai tesztek eredménye lehangoló lett.
Az oltóanyagot gyártó orosz intézet szerint akárkinek nem lehet beadni a vakcinát.
Ezt az egyik magyarországi szárazjéggyártó cég, a Messer Hungarogáz Kft. ügyvezetője számolta ki. Náluk a szürke hétköznapok része a technológia, amelyet elsősorban nem is a gyógyszeripar, hanem az élelmiszerláncok alkalmaznak.