Economist: Rosszul alakul a háború, Ukrajnának irányt kell váltania
Itt az idő reálisabb hadicélokat kitűzni, és valamit tenni kell az ország NATO-tagsága ügyében is, <strong>hangsúlyozza a brit lap vezércikke.</strong>
Itt az idő reálisabb hadicélokat kitűzni, és valamit tenni kell az ország NATO-tagsága ügyében is, <strong>hangsúlyozza a brit lap vezércikke.</strong>
A brit lap riportban számol be a Tisza Párt és a pártelnök politikai mozgásáról.
Egy héttel az elnökjelölti vita után fogalmazták meg véleményüket.
Hét év alatt 15 helyet zuhant Magyarország az Economist üvegplafonindexén.
Minden belső ellentét dacára ez a mozgalom újraformálhatja a világot, írja a brit lap.
Az ukrán elnök az Economistnak adott interjújában továbbra is tettre késznek mutatkozott, ugyanakkor pár irreálisnak tűnő elképzelést is felvázolt.
Az ukrán elnök nem ellenségei katonai sikerei miatt aggódik, de még csak nem is azért, mert saját serege nem halad előre. Egyes szövetségesei megingása, valamint egyes honfitársai eltávolodása miatt elkeseredett – vonja meg a beszélgetés mérlegét a brit lap főszerkesztője.
A Hamász anyagi bázisát jelentő forrásokat sorolja és elemzi a brit lap cikke.
Vereség esetén egy becsődölt állam lenne az Unió szomszédja, és Putyin gyilkos gépezete is közelebb kerülne a szervezethez, írja a brit lap szerkesztőségi állásfoglalása.
Az európai populista előretörés legnagyobb veszélye az, hogy egyszerűen megakadályozzák a legnyomasztóbb gondok rendezését, mivel képtelen javaslatokkal állnak elő, írja a brit lap elemzése.
A fanatizmusra épülő politika utat nyit a visszaélésekhez és a korrupcióhoz, ellenség pedig lehet szinte bárki, aki szembehelyezkedik a rendszerrel, írja a brit lap.
A brit lap vezércikke szerint profi csapat dolgozik a visszatérni készülő Trump mellett többek közt a közigazgatási és a kormányzati rendszer átalakításán.