Meggondolta magát Franciaország, mégis kaphatják az AstraZeneca oltást az idős, krónikus beteg emberek
75 éves kor felett még mindig csak a Pfizer és a Moderna vakcináival oltanak.
75 éves kor felett még mindig csak a Pfizer és a Moderna vakcináival oltanak.
Oldja békévé az emlékezés – valami ilyesmit remélhet a Franciaország algériai múltjának feltárására, a vétkek szimbolikus ellentételezésére felálló bizottság. A tetemrehívással Macron elnök belpolitikai kockázatot is vállalt.
Korrupciós alkut kötött egy bíróval Franciaország exelnöke, akit emiatt most a bíróság hároméves börtönbüntetésre ítélt, melyből egyet le is kellene ülnie. Nicolas Sarkozy természetesen fellebbez.
A fiatalok soká kapnak oltást, a franciák szerint ez így lenne igazságos.
Miközben a cseh vakcina-diplomácia második sikerét jelenti be Andrej Babis, Szlovákia is tárgyalásokba kezdett, hogy az EU-n belülről kölcsönözhessen koronavírus elleni oltóanyagot.
Nincs turizmus, így a belső fogyasztást kellene felpörgetni.
A francia Sanofi a Pfizer/BioNTech vakcinája mellett a Johnson and Johnson oltóanyagának előállításába is be fog segíteni, amíg saját vakcinája nem készül el.
A rendezvényeken a tervek szerint korlátozni fogják a nézők létszámát, akik csak ülve nézhetik majd az előadást.
Magyarországon az európai visszaesésnek nagyjából a felét produkálta az új személyautók piaca.
Franciaországban komolyan veszik a közéleti szereplők vagyonnyilatkozatát, ennek issza levét a kisvállalkozók ügyeivel foglalkozó miniszter, aki "megfeledkezett" néhány apróságról.
2050-re egyáltalán nem akarnak a szállítmányozás során CO2-t kibocsátani, ezért visszakanyarodnak a legrégebbi módszerhez.
A francia egészségügyi hatóságok a koronavírus elleni, két komponensű oltóanyagokból csak egy dózis felvételét ajánlják azoknak, akik már átestek a Covid-19 betegségen. Franciaország az első ország, amely ilyen ajánlást tett.