Ez a NASA robotkígyója, amely megtalálhatja a Földön kívüli életet
A NASA olyan robotkígyót tervezett, amelyik jeges, havas és homokos környezetben egyaránt el tud navigálni. Most jön az egyik legizgalmasabb fázis, a felszín alatti tesztek.
A NASA olyan robotkígyót tervezett, amelyik jeges, havas és homokos környezetben egyaránt el tud navigálni. Most jön az egyik legizgalmasabb fázis, a felszín alatti tesztek.
A tervek szerint 2026 tavaszán tesztelik majd az Antarktiszon azt a miniatűr robotot, amely képes lehet áthatolni a több kilométer vastag jégpáncélon. A földi teszt után bolygóközi feladatra is készülhet a technológia.
A Cassini űrszonda által rögzített adatok szerint százszor nagyobb koncentrációban van jelen a foszfát van a Szaturnusz Enceladus nevű holdján, mint a földi óceánokban.
A Szaturnusz egyik holdjáról, az Enceladusról régóta tudni, hogy a felszín alatti óceánja gejzírként tör a felszínre, a James Webb űrteleszkóp azonban új megvilágításba helyezte a jelenséget.
Kutatók szerint egy, a Szaturnusz holdjához, az Enceladushoz küldött űrszondával kizárhatnák, hogy van élet az égitesten. Bíznak benne, hogy nem járnak sikerrel.
A kutatók közvetett módon vizsgálták meg, van-e foszfor az Enceladuson. A számítások szerint erre minden esély megvan.
Bár az amerikai űrkutatási hivatalnál a munka komoly, tudományos alapokon folyik, néha azért álmodozni is kell. A NASA Goddard Űrközpontja egy science fiction mozik hangulatát idéző, rövid videóban villantja fel, milyen kalandokban lehet majd része az emberiségnek.
A Cassini űrszonda olyan szerves molekulákat talált, amelyeket eddig még soha a Földön kívül.
A következő egy-két nap során érkezhetnek meg a Földre a Cassini űrszonda által az Enceladusról készített felvételek és más adatok. Hónapok kellenek azonban ahhoz, hogy a tudósok bemutathassák a részleges eredményeket - közölte az amerikai űrkutatási hivatal (NASA).
A Szaturnusz hatodik legnagyobb holdján, az Enceladuson "buborékos" óceánt fedeztek fel, amely a feltételezések szerint kedvező feltételeket biztosíthat a mikroorganizmusok számára - olvasható az Amerikai Űrkutatási Hivatal, a NASA honlapján.