Annyit segítünk, hogy 260 milliót költöttek ilyen fontos dolgokra tavaly a fővárosi autósok.
Drága mulatság a különleges azonosító: az egyéni rendszám (3 betű és 3 szám még szabad kombinációja) 112 450 forintba kerül, az egyediért (4 vagy 5 betű, plusz 2 vagy 1 szám) 435 ezer forintot kell fizetni. Ennek ellenére tavaly rekordszámú, 1618 esetben engedélyezte a hatóság egydi rendszámtábla megválasztását, 181 esetben pedig egyedileg előállított rendszámtábla legyártatását – közölte a Vezess kérdésére a BFKH.
A fenti darabszámokat beszorozva az árakkal kijön, hogy 2018-ban 260 679 100 forint bevétele volt ebből az államnak.
Mindkét szám rekord a hazai rendszámkiadások történetében, annak ellenére, hogy az abc végéhez közelítve egyre szűkebb körből választhatnak különleges azonosítót az autósok. Egyértelműen divat a különleges rendszám, már a 2017-es igények is felülmúltak minden korábbit: akkor 1132 darab egyéni rendszám mellett 142 egyedit vásároltak az üzemben tartók.
Furcsa magyar rendszámot fotóztak - börtön járhat érte?
Olvasónk Budapesten örökítette meg egy Volkwagen rendszámát, ami nem egészen úgy néz ki, ahogy kellene.
A különc azonosítók kiadásának két feltétele van. Egyrészt nyilvánvalóan szabadnak kell lenni a kiválasztott betű/szám kombinációnak, amiről az online adatbázisoknál megbízhatóbb információt az okmányirodákban vagy a kormányablakoknál tudnak adni az ügyintézők. A másik feltétel így hangzik: kiadható, ha közrendbe, közerkölcsbe vagy jogszabályba nem ütközik.
A címben lévő furcsa rendszám már csak azért is érdekes, mert a "Q" és "O" rendszámokat ugye nem adták ki – 3 betű, 3 szám formátumban – mondván összekeverhető egymással, míg egyedi rendszámként furcsa módon ez már nem volt probléma. Emiatt akkor kerestük is az illetékes hatóságokat, akik azóta sem válaszoltak.
Kicsit kínos, amikor egymás mellé parkol két azonos rendszámú autó - fotó
Vígan élhettek volna egymás nélkül, ehelyett találkoztak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.