2010. november. 22. 07:46 automenedzser.hu Utolsó frissítés: 2010. november. 21. 22:49 Autó

Ha lerobbanunk, vegyük fel a fényvisszaverő mellényt!

Ne csak a vezető, hanem az összes utas is vegyen fel mellényt, ha elhagyja az autót.

Ne csak a vezető, hanem az összes utas is vegyen fel mellényt, ha elhagyja az autót. Aki elővigyázatos, annyi mellényt tart az autóban, ahány ülőhely van. A biciklisek, gyalogosok, kocogók és iskolások is könnyebben felismerhetők, ha mellényt, speciális fényvisszaverőt, vagy fényvisszaverő szalagot viselnek. Aki szürkületkor vagy sötétben közlekedik, lehetőség szerint világos ruhát viseljen.

Műszaki meghibásodáskor a mellény viseletén kívül ajánlott a körültekintő viselkedés. Az autópályán a vezető lehetőleg a leállósávban a segélyhívó oszlop közelében álljon meg. Akinek nincs mobilja, a segélyhívó oszlopoknál kérhet segítséget. Mielőtt kiszállnánk az autóból, kapcsoljuk be az elakadásjelzőt és vegyük fel az uniós normának megfelelő mellényt. Legalább 100 méter távolságra az autótól helyezzük el az elakadásjelző háromszöget. A szalagkorlát mögött várjuk meg a segítséget, ne maradjunk az úttesten.

Aki külföldre utazik, tájékozódjon az adott ország előírásairól. Míg Németországban hivatalosan nem előírás a megkülönböztető mellény viselése, másik 13 európai országban igen. Norvégiában, Ausztriában, Portugáliában és Szlovákiában a mellényt nem csak az autóból történő kiszálláskor kell felvenni, hanem a rendőr kérésére fell kell tudni mutatni. A mellény hiánya az autóban komoly anyagi büntetést vonhat maga után. Lengyelországban és Romániában baleset esetén az érintettnek kötelező rendőrt hívnia a helyszínre.
Hirdetés
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.