Az amerikai fiatalok kétharmada videós tartalomgyártónak gondolja magát egy kutatás szerint
Érdekes eredményt hozott a YouTube és a SmithGeiger kutatócég vizsgálata.
Érdekes eredményt hozott a YouTube és a SmithGeiger kutatócég vizsgálata.
Megint nagyot lépett előre a tudomány: míg eddig csak hosszas megfigyeléssel lehetett megállapítani, hogy egy elefánt jobb- vagy balormányos, most a berlini Humboldt Egyetem kutatói rávilágítottak a biztos jelekre. A szóban forgó tulajdonság hasonló ahhoz, ahogyan az emberek jobb- vagy balkezesek.
Nehéz a dolga a diplomatáknak. A német nagykövetet például Szijjártó Péter kérette be, idézik fel a humoristák. Leültek és elbeszélgettek Julia Gross-szal. A mobilját meg, ha jól viselkedik, az év végén visszakaphatja. Még az is lehet, hogy a szüleit is behívatják. De a külföldön dolgozó magyar nagyköveteknek sem könnyű: Orbán Viktor mond valami erőset idehaza, ők meg pattanhatnak ki az ágyból éjnek évadján, hogy dakota közmondásokat értelmezzenek.
Különleges üzleti háttérrel rendelkezik az a magyar drónfejlesztő csapat, amely a minap egy belgiumi szaklap alapján a magyar sajtóban is ismertté vált a rendkívül nagy hatótávolságú, pilóta nélküli légi járműjének, a Phantomnak köszönhetően.
Apáti Bence első vállalkozásának fókuszában nem gazdasági célok állnak.
Németország kulcsszerepet fog betölteni Ukrajna jövőben, állítja a Financial Timesban cikket közlő szakértő. Kudarcot vallott Ali Hámenei iráni elnök 30 éves nemzetbiztonsági stratégiája, ami azon alapult, hogy közvetítők útján háborúzik a zsidó állammal. Az oroszok sem tudnak az örökkévalóságig harcolni, ám a Nyugat attól fél, hogy Ukrajna előbb összeomlik, írja az Economist. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.