Húsz éve építi a kínai–magyar rendőrbarátságot a titokzatos kungfus – Kínában büszkék rá, a magyar belügy hallgat róla
Több mint kungfumester Vang Tö-csing, aki régóta él Magyarországon, könyvet is írtak róla, rendőröket képez, vacsorázott Medgyessy Péter volt miniszterelnökkel, kitüntette Szijjártó Péter külügyminiszter, közös programokon vett részt belügyi vezetőkkel, a minisztérium azonban mintha nem is tudna róla. Pedig a kínai újságok büszkén számolnak be tevékenységéről, és magyar–kínai rendőrségi összekötő tisztként emlegetik. A férfihoz áttételesen köthető céghálóban szerepel egy figyelemre méltó név.
2017. május 5-én egy kínai közbiztonsági delegáció látogatott Budapestre, hogy részt vegyen a 15. Rendőri és Katonai Mesterlövész Világkupán. A versenyen 17 ország versenyzői indultak el, a katonai számokat az ukrán csapat, a rendőrieket a magyar nyerte. Töreki Sándor országos rendőrfőkapitány-helyettes személyesen fogadta a rendőrség Teve utcai épületében a delegációt, köztük Liu Jinbót, a tizenötmilliós Tiencsin város Közbiztonsági Hivatalának helyettes igazgatóját.
Ezután elmentek a Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központba a IX. kerületi Vágóhíd utcába, ahol „baráti beszélgetést folytattak” Vincze P. Mártonnal, a Rendészeti Szervek Kiképző Központjának vezetőjével. Tiencsin Közbiztonsági Hivatalát ketten is képviselték az asztalnál: Liu Jinbo mellett ott volt egy bizonyos Jang Zilong a Közbiztonsági Hivatal Rendőrségi Támogatási Osztályától.
A hosszú nevű intézmények egyáltalán nem valami túlbürokratizált rendszer jelentéktelen fogaskerekei: Kínában a közbiztonsági hivatalok látják el a rendőri teendőket városi és megyei szinten. A hivatalok munkáját a kínai Közbiztonsági Minisztérium koordinálja, de felelősek a megyei párttitkároknak és a helyi kormányzatoknak is.
A találkozóról a magyar nyilvánosságban nem jelent meg hír, a kínaiban annál inkább. A magyar rendőrfőkapitány-helyettes, Töreki egy magyarországi kínai nyelvű újság, a Xiandaobao – Új Szemle cikke szerint „tapasztalatokat cserélt a delegációval a vészhelyzeti intézkedésekről, a napi rendőri képzésről és egyéb rendőri tapasztalatokról”, és ajándékokat vett át.
A találkozókról készült képeken a magyar és kínai rendőri vezetők mellett feltűnik még valaki, akire a kínai nyelvű cikkek „a Kínai–Magyar Rendőri Egyesület ügyvezető elnökhelyetteseként” hivatkoznak. Ő Vang Tö-csing (angol átírásban Wang Deqing).
A férfi neve már akkor sem volt teljesen ismeretlen Magyarországon. Itt élő kungfuoktatóként korábban több tévériportban is szerepelt (ezt például az RTL készítette), Baló Júlia egykori műsorvezető pedig 2012-ben még könyvet is írt róla Tigrismester – Wang Deqing-Shi Xing Hong – A kínai randevú címmel. De az, hogy a két ország közötti rendőri-belügyi találkozókon vesz részt, ezekből kimaradt, egyedül egy 2012-es Magyar Nemzet-cikk tesz említést arról, hogy Shi Xing Hong „egyebek mellett a magyar rendőrség speciális egységeivel is gyakorol”.