Kölcsönös előnyökért összejátszanak, de a Mi Hazánk alá is vághat a Fidesznek

8 perc

2023.11.16. 04:30

Ha nincs is realitása, hogy a Mi Hazánk a hatalom közelébe kerüljön, a magát ellenzéki pártként feltüntető tömörülés az EP-választásokon szavazatokra válthatja, hogy notórius feljelentőként, törvények ötletadójaként minisztereket ugráltat. Hosszú távon ők garantálhatják a kétharmadot.

Nem várt helyről kapott pofont a Mi Hazánk. A fiatalok körében kedvelt– a Medián kutatásai szerint a 18–29 éves választók körében 9 százalékon álló – pártnak az e körben még nála is népszerűbb zenész, Azahriah Párizsból küldött ironikus üzenetet. „Gratulációja” annak szólt, hogy Magyarországon nem találkozhat olyan plakátokkal, amilyet a francia főváros egyik metróállomásán látott egy tüll balettszoknyát viselő férfiról.

Bár lassan nem telik el nap anélkül, hogy a Toroczkai László vezette párt legalább egy feljelentéssel hallasson magáról, a Fidesz számára ezek az akciózások még jócskán a tolerálható sávban mozognak: nem visznek el a kormánypárttól, illetve nem hoznak a Mi Hazánknak annyit, hogy emiatt Orbán Viktornak álmatlan éjszakái lennének. Olykor még jól is jön neki, hogy a radikálisokon keresztül szondázhatja a közvéleményt, illetve a jobbszélről érkező kéréseknek engedve tehet újabb intézkedést az illiberális állam kiteljesítése felé.

Az L. Simon Lászlót feljelentő Dúró Dóra ebben a felállásban maga sem más, mint a kormányfő verőlegénye (verőleánya), akiben Orbán partnerre lelt abban a harcában, amit úgymond az LMBTQ-lobbival szemben kénytelen megvívni itthon és Brüsszelben.

Azt illusztrálhatja ugyanis általa, hogy az nem csupán a Fidesz ügye.

Parászka Boróka: Ez a mai Fidesz homofóbabb a homofóboknál

A mai Fidesz homofóbabb a homofóboknál, nem csak hőzöng, oda is csap az asztalra, ha kell: az L. Simon-ügy egyszerre üzenet a kormánypárti tábornak és az ellenzéknek, miközben - gyermekekről szólva - a valódi problémák máshol vannak - írja szerzőnk. Vélemény.