A legszebb az lesz, amikor a robotmadár megkapaszkodik a villanydróton, hogy onnan töltse magát
A lausanne-i műegyetem (EPFL) kutatói ezt még csak tervezik, de egyébként jól haladnak a héjáról mintázott robotjuk fejlesztésében.
A lausanne-i műegyetem (EPFL) kutatói ezt még csak tervezik, de egyébként jól haladnak a héjáról mintázott robotjuk fejlesztésében.
Gyakorlatilag vége a büntetőeljárásoknak a régi-új elnök ellen – nyilatkozta a Die Zeitnek Lawrence Douglas, a Massachusettsi Amherst Egyetem tanára, aki annak idején megjósolta, hogy Donald Trump puccsot kísérel meg hatalma megtartására.
Nagy fordulat történt Botswanában, ahol a szavazók kitették a függetlenség elnyerése óta kormányzó pártot. A dél-afrikai ország gazdasága a számok alapján jól teljesített a múltban, viszont lényegében egyedül a gyémántok bányászatára tudott támaszkodni. Ez a piac nagyot zsugorodott, a kormány így annak ellenére bukott meg, hogy a mérések szerint sokkal kevésbé korrupt, mint a régió többi vezető testületei. Vagy akár Magyarország.
Hogyan érhet egy tolnai szavazó voksa másfélszer annyit, mint egy kőbányaié? – Orbán Viktor ismét a saját javára buherálja a választási szabályokat. Valóban veszélyben a magyar bíróságok függetlensége. A Matolcsy-klán izgulhat gigantikus vagyona megtartásáért. Interjú Chuck Palahniukkal, a Harcosok klubja szerzőjével. Ez a Fülszöveg, az e heti HVG ajánlója.
Érvénytelenek a máltai illetőségű Takács János György hihetetlenül gigantikus tőkeemelései.
A mesterséges intelligencia új korszakát elhozó OpenAI friss szolgáltatásának van az eddigi legkomolyabb esélye arra, hogy megingassa a keresőóriás világuralmát. Kipróbáltuk néhány mindennapos helyzetben.
A puszta élvezeten és a társas rend fenntartásán túl a pletyka valaha a túlélés eszköze is volt, nem csoda, hogy a tudomány több ága is vizsgálja a közösségre gyakorolt pozitív hatását. De miért élvezzük annyira, ha mások háta mögött mesélhetünk velük kapcsolatos sztorikat, és igaz-e, hogy a nők többet pletykálnak?